Aktualní informace

Vánoční jarmark v ZŠ

02.12.2022, vložil: Administrátor webu

Ve čtvrtek 1. 12. 2022 se konal v naší škole tradiční Vánoční jarmark. Letos škola doslova praskala ve švech. Na programu byl nejen prodej vánočních výrobků, ale také hudební vystoupení školního pěveckého sboru pod vedením p. uč. Galii a p. uč. Eitlerové, dále pak vystoupení dramatického kroužku pod vedením p. uč. Vývodové. Krásnou předvánoční atmosféru si všichni náležitě užili. 

 

Děkujeme všem žákům, rodičům a dalším přátelům školy za pomoc při výrobě či zajištění vánočního zboží.

 

Děkujeme také všem návštěvníkům za přízeň a podporu našich žáků.


Okresní kolo Logické olympiády dětí MŠ

02.12.2022, vložil: Administrátor webu

Ve středu 30. 11. 2022 se v naší škole uskutečnilo okresní kolo Logické olympiády - kategorie MŠ, do kterého postoupilo z nominačního kola celkem 20 dětí.

 

Standardně tímto nominačním kolem pro děti Logická olympiáda končí. V několika pilotních městech a Kopřivnice mezi ně patří, pořádá Svět vzdělání ve spolupráci s Mensou ČR pro nejlepší soutěžící kategorie MŠ okresní kolo této soutěže.

 

Vítězkou se stala Kristýnka Mlejnecká z MŠ Polárka Kopřivnice, na druhém místě se umístil Antonin Madzia a na 3. místě Antonín Pavelka (oba z MŠ Hájov).Čtvrté místo patří Štefanu Lindovskému z MŠ Česká Kopřivnice a 5. místo Vojtěchu Maslákovi z MŠ Lubina.

 

Děkujeme všem rodičům za podporu a hlavně všem zúčastněným dětem za snahu a kktivní plnění všech úkolů.

 

Velké poděkování patří také Světu vzdělání za organizaci celé soutěže a za zajištění hodnotných cen. Všem oceněným dětem srdečně gratulujeme.

 

Všechny výsledky kategorie MŠ naleznete zde: https://www.logickaolympiada.cz/okresni_kola/


Učíme se v souvislostech - 3. A

30.11.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Kopřivnická lékárenská společnost vyvinula vícesložkový lék v kapslích a tato informace, která se objevila v médiích, byla pro nás velmi zajímavá. Využili jsme netradiční téma ve výuce prvouky a o tomto ojedinělém objevu jsme si přečetli základní fakta. Diskutovali jsme nad potřebností nových moderních metod ve vědě a lékařství. Uvědomili jsme si, jaké dopady mají tyto objevy pro celou naši společnost.

A protože se rádi učíme vlastní zkušeností, využili jsme laboratorní nádobí a pokoušeli jsme se vyrobit vlastní „lék“. Odměřovali jsme, pipetovali, míchali, barvili… Každý vývojář ze 3. A si plánoval, pro koho bude jeho lék určen, co bude léčit, a zároveň si uvědomoval, jak byla tato vývojová činnost pro něj užitečná a co na ní bylo zajímavé.  Všichni laboranti si mohli odnést  kapsli se svým originálním „lékem“, což byl praktický netradiční zážitek.

 

Eva Kytková

 


Logická olympiáda

30.11.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Stejně jako v loňském školním roce se i letos žáci naší školy zapojili do Logické olympiády. Mezi krajské semifinalisty postoupili tři žáci. A jejich umístění v krajském kole?

Kategorie A: žáci 1. stupně základních škol (3. - 5. třída)    

Šimon Kramář (3. A) – 17. místo z 53 účastníků

Kateřina Cachninová (5. B) – 22. místo z 53 účastníků

Kategorie B: žáci 2. stupně základních škol (6. – 9. třída) a odpovídající ročníky víceletých gymnázií

Kristýna Pospišilíková (9. A) – 25. místo z 56 účastníků

 

GRATULUJEME A PŘEJEME ÚSPĚCHY V DALŠÍCH SOUTĚŽÍCH!!!

 

Bc., Mgr. Věra Keppertová

 


Co dokáže malá včelka

24.11.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

V 1. a 2. oddělení školní družiny se konal program o včelách, který si připravila členka ekotýmu. Děti se dozvěděly, kdo žije v úlu, co jsou všechno včelí produkty, ale také něco o historii včelařství, jak se o včely starat a proč včela znamená život. Na závěr ochutnaly domácí med a vyrobily si malou včelku.

 


Přednáška

24.11.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Ve středu 9. 11. k nám přijel v rámci projektu Odborníci do škol prof. Mgr. Marek Koutný, který vystudoval biochemii a působí na Ústavu inženýrství ochrany životního prostředí. Přednášky a následné besedy se zúčastnili kromě ekotýmu i někteří žáci a učitelé naší školy. Týkala se materiálů a ochrany životního prostředí. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí, např. jaké máme druhy plastů a že se jich zrecykluje skutečně jen 20%.

 


Vánoční jarmark 2023

23.11.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový


POZVÁNKA NA TŘÍDNÍ SCHŮZKY PRO RODIČE VYCHÁZEJÍCÍCH ŽÁKŮ

16.11.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

22. 11. 2022 od 15:30 - 16:30 hodin ve školní jídelně

 

 

Program:
 - informace výchovné poradkyně

 - informace školní psycholožky

 - krátké představení středních škol z blízkého okolí

 - diskuse

 

Pro vstup využijte přímo vchod do školní jídelny.

 

 


KLASIFIKAČNÍ POHOVORY ZA 1. ČTVRTLETÍ

16.11.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Vážení rodiče,

 

dovolujeme si Vás pozvat na třídní schůzky a konzultace, které se uskuteční v kmenových učebnách jednotlivých tříd:

 • Termín:        úterý 22. listopadu 2022

 • Čas:        16:00 – 18:00 

(případně dle informací TU – rezervační formulář pro danou třídu)

 

Budete mít možnost získat průběžné i aktuální organizační informace a rovněž informace o prospěchu a chování žáků v 1. čtvrtletí probíhajícího školního roku.

 

Těšíme se na setkání.

 

Mgr. Zdeňka Havlíková

ředitelka školy

 

 


Bleskový průzkum 3.A

14.11.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Téma „Lidé v okolí“ nás přimělo nejen klást si otázky „Koho potkáváme?“ a „Jak se zdravíme?“, ale také si vše ověřit v reálném životě. Předměty prvouku a osobnostní rozvoj jsme tedy spojili do dvouhodinovky a vyrazili jako zvědaví tazatelé do ulic našeho města s cílem zjistit konkrétní data. Připravili jsme si záznamové archy a kritéria, která budeme sledovat: reakce lidí při zdravení (pozitivní, neutrální, negativní) a ohleduplnost chodců a řidičů v rámci dopravního provozu (dodržování rychlosti, přednost na přechodu, oční kontakt chodců s řidiči). Chování chodců a řidičů jsme sledovali ze stanoviště u nového kruhového objezdu, reakce lidí na zdravení jsme zaznamenávali průběžně procházkou městem a v okolí.

Celá zpráva

Plýtvání jídlem

09.11.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Dne 8. 11. 2022 si náš ekotým společně s paní Nováčkovou připravil program pro družinu  o plýtvání jídlem. Celý program byl o zdravých potravinách a hlavně o tom, že jídlo je důležité a neměli bychom s ním plýtvat.

Važme si toho, že máme co jíst a netrpíme nedostatkem. Všichni lidé na naší planetě se nemají tak dobře jako my. Mysleme na to, když budeme chtít jídlo vyhodit.

 

Ekotým

 

 


Výstava ke změně klimatu

09.11.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Náš ekotým si zapůjčil z městského úřadu výstavu, která se týká problémů spojených se změnou klimatu. Patří zde také kávová krize. Máte rádi kávu?

Přijďte si o ní  něco přečíst do vestibulu naší školy.

Věříme, že se k naší planetě budeme chovat ohleduplně a ještě ji zachráníme pro další generace.

 

Ekotým

 


Prvňáci se stali vědci

07.11.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

V prvním listopadovém týdnu si žáci tříd 1. B a 1. C vyzkoušeli, jaké to je být opravdovým vědcem. Po úvodní pohádce popisující koloběh vody v přírodě se ve skupinkách věnovali zkoumání vlastností vody. Hravou formou se seznámili s pojmy jako je stlačitelnost, vzlínavost, povrchové napětí. Pracovali s kádinkami, baňkami, odměrným válcem, pipetou a zkumavkou. Pokusy a pozorování byly v průběhu projektového dne doplňovány pohybovými hrami. Při nich si žáci mimo jiné vyzkoušeli, jaké to asi je být „kapičkou vody, která obíhá v přírodě“.

Mgr. Kateřina Krutílková


Už víš, kam po základce?

07.11.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Prezentace škol, firem a poradenství pro žáky 8. a 9. tříd pod názvem Den tvojí kariéry.

 

Proběhne ve středa 9.listopadu 2022 od 13 do 17 hodin v Kulturním domě v Kopřivnici

 

Mgr. Věra Keppertová

 


Výsledky podzimní sběrové soutěže

02.11.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Ve dnech 18. - 20. 10. proběhly na naší škole tradiční podzimní sběrové dny a s nimi spojená soutěž jednotlivců i tříd ve sběru starého papíru. Letos byly ovšem podmínky poněkud ztížené - nesbíraly se kartonové a lepenkové obaly. I tak naše škola ve výsledku odevzdala sběrové firmě ORC recycling 2 515 kg starého papíru.

     Sběrové soutěže se zúčastnilo 17 ze 21 tříd a sběr odevzdalo 64 žáků školy. Nejvíce zapojených žáků měly třídy 3. A  a 6. B, nejlepším jednotlivcem byl Václav Zimek ze 2. B, který odevzdal neuvěřitelných 184 kg papíru! Celkem 15 žáků doneslo sběr v množství přesahujícím 50 kg - na ně kromě odměny čeká i diplom.

     Všichni “sběrači” i nejlépe zapojené třídy budou za svou snahu odměněni! My jim za celou školu děkujeme za vzorný přístup k ochraně životního prostředí a děkujeme i našemu školnímu ekotýmu za pomoc při organizaci sběrových dnů.

     

 Mgr. Jana Dobiášová

 


Přednáška s prof. Mgr. Markem Koutným

02.11.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Náš školní ekotým vás zve na přednášku nejen o životním prostředí s: prof. Mgr. Markem Koutným

působí na Ústavu inženýrství ochrany životního prostředí. Vystudoval biochemii, kterou také přednáší, společně s dalšími předměty, jako jsou environmentální technologie nebo technická mikrobiologie .

Kdy a kde: 9. 11. ve 13 h ve třídě 8. B

Jedná se o projekt “ Odborníci do škol “

 

Těšíme se na všechny zvídavé !

 


Bramboriáda

02.11.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Poněvadž brambory jsou významná zemědělská plodina, která k podzimu neodmyslitelně patří, rozhodli jsme se připravit pro děti 1. stupně naší ZŠ projektový den s názvem "Bramboriáda", který proběhl ve čtvrtek 20. října. Děti plnily různé zábavné, ale i poučné úkoly přiměřené jejich věku. Součástí tohoto dne byla velmi krásná výstava paní Radky Babincové, kde si děti mohly prohlédnout více jak 80 druhů zeleniny, ovoce a bylin.

 

 Mgr. Světlana Munzarová

 


SMOKEMAN

21.10.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Náš školní ekotým se 6. 10. zúčastnil edukativního programu s názvem Smokeman. Posláním tohoto programu je snižovat produkci kouře z našich komínů a tím napomáhat k čistotě ovzduší.

Cílem je přiblížení správného spalování v lokálních topeništích. Proběhly praktické ukázky, jak správně ne(topit) a jak my lidé ovlivňujeme to, co vychází z našich komínů. 

Děti zaujaly pokusy, soutěže a funkční modely. Měřili jsme teplotu plamene, byli jsme u ředění tekutého dusíku, zkoušeli jsme udržet v ruce suchý led. Dozvěděli jsme se o chemických vazbách uhlíku a kyslíku. 

Byla to skvělá a poučná akce, kterou všem vřele doporučujeme.

 


Adaptační kurzy šestých ročníků

19.10.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Začátkem měsíce října se obě třídy 6. ročníku zúčastnily dvoudenního adaptačního kurzu, jehož cílem bylo se seznámit s novými spolužáky a novými třídními učitelkami, kterými jsou Bc. Vladislava Zátopková (6.A) a Mgr. Vladimíra Iklová (6.B). Skvělý program si pro obě třídy připravila školní psycholožka Mgr. Radka Miková. Stejně jako každý rok nechyběly krátké hry na „prolomení ledů“ a hry zaměřené na vzájemné poznávání se a spolupráci. Jelikož má každá třída novou třídní učitelku, zařadila paní psycholožka také krátkou aktivitu, která umožnila žákům svou třídní lépe poznat. Stejně tak učitelky měly možnost své žáky lépe poznat mimo školní lavice. Zatímco třídu 6. A večer čekala strašidelná stezka odvahy noční školou, třída 6. B svůj večer strávila u táborového ohně. Na závěr jsme si adaptační kurz společně vyhodnotili. Myslíme si, že adaptační kurz splnil svůj cíl a doufáme, že stejně dobře naladění projdeme i celým druhým stupněm ????

 


Podzimní sběrové dny 18. - 20. 10. 2022

11.10.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Upřesňující informace ke sběru starého papíru: 


* sběrový kontejner bude umístěn v prostoru vjezdu na školní hřiště, na místo je možné dojet autem

* sbírá se starý papír, noviny, letáky, časopisy, knihy bez tvrdých obalů,  nesbírá se lepenka a kartonové obaly

* papír nesmí být mokrý a znečištěný

* papír odevzdávejte svázaný nebo v papírových krabicích přiměřené velikosti (se sběrem manipulují žáci - vaše děti, nikoli dospělí silní muži)

* papír bude pod dohledem pověřeného pracovníka školy na místě vážit žákovská služba –  

   členové školního ekotýmu 

* sběrové místo bude přístupné:   18. 10. 2022 od 14.15 do 16.45

                                                      19. 10. 2022 od 14.15 do 16.45

                                                      20. 10. 2022 od 14.15 do 16.45

Sběr probíhá zároveň jako soutěž jednotlivců a tříd, vítězná třída a vítězní jednotlivci budou po jejím skončení odměněni.

 

   Mgr. Jana Dobiášová

                                                                           

 


Dravci ve škole

11.10.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

První říjnové pondělí nás navštívili dravci sokolníků ze společnosti Seiferos. Žáci obou stupňů základní školy a také děti z mateřské školy si mohli na venkovním hřišti prohlédnout dravce a sovy od těch nejmenších až po největší orly a supy. Vyslechli si plno zajímavých informací o výskytu, způsobu života, lovu a potravě jestřábů, sokolů, ostřížů, luňáků, sýčků a mnohých dalších. Nejzajímavější byly letové ukázky a především lov umělé kořisti. Nejpozornější žáci byli za správné odpovědi na otázky sokolníků odměněni fotkami a stali se zároveň dobrovolníky, kterým přistávali dravci na ruku. Všem se setkání s dravci líbilo a těší se na další návštěvu.

 

Mgr. Kateřina Krutílková

 


GEMMA 2022

11.10.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Jedná se o 28. ročník přehlídky středního školství s nabídkou oborů vzdělání s
výučním listem a oborů vzdělání s maturitní zkouškou.


Pro koho je určena: pro žáky 9. (příp. 8. ročníků) ZŠ a jejich zákonné zástupce.


Termín: 19. 10. 2022 (12:00 – 17:00) a 20. 10. 2022 (9:00 – 16:00)
Místo: sál ZK Varroc Lighting Systems, Suvorovova 195, Nový Jičín.


K účasti byly pozvány SOŠ, SOU, G z okresu Nový Jičín, další školy
z Moravskoslezského, Zlínského a Olomouckého kraje.


Mgr. Věra Keppertová, výchovná poradkyně


Důležitá informace ke sběrovým dnům 18. - 20. 10. 2022!

03.10.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Vzhledem ke změnám výkupních cen a změněné situaci na trhu se sběrnými surovinami zastavuje odběratelská firma ORC recycling výkup kartonu a lepenky. 

 

Karton a lepenku nebude firma odvážet ani zadarmo, proto je prosím v rámci sběrových dnů do školy nenoste a nevozte!

 

Mgr. Jana Dobiášová

 


Zátopek 100 - soutěž škol

03.10.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

V pondělí 19. 9. 2022 jsme si další akcí připomněli výročí narození kopřivnického rodáka Emila Zátopka a jeho ženy Dany. Na jejich počest se na hřišti ZŠ Alšova konala sportovní soutěž pro žáky 1. stupně. Ani dobrá nálada a odhodlanost soutěžit však nedokázala rozehnat dešťové mraky a v průběhu soutěže začalo hustě pršet. Soutěž byla pro nepřízeň počasí ukončena, ze sedmi disciplín proběhly pouze čtyři. Soutěžící, kteří naši školu reprezentovali v oranžových barvách, i v dešti pečlivě dodržovali předepsaná pravidla a ostatní spolužáci jim byli vzorným fandícím týmem. Na stupně vítězů sice naši soutěžící nedosáhli, ale na jejich umístění na 4. místě jsme náležitě hrdí. Všichni zúčastnění závodníci získali pěkné odměny.

 

PhDr. Ladislava Jaroňová

 


"Řemeslo má zlaté dno"

30.09.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový


Podzimní sběrové dny 18. - 20. 10. 2022

23.09.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Upřesňující informace ke sběru starého papíru: 


* sběrový kontejner bude umístěn v prostoru vjezdu na školní hřiště, na místo je možné dojet autem

* sbírá se starý papír, noviny, letáky, časopisy, knihy bez tvrdých obalů a kartony (kartony prosím oddělte od ostatního papíru a nepřivážejte kartony znečištěné stavebními pracemi) 

* papír nesmí být mokrý a znečištěný

* papír odevzdávejte svázaný nebo v papírových krabicích přiměřené velikosti (se sběrem manipulují žáci - vaše děti, nikoli dospělí silní muži)

* papír bude pod dohledem pověřeného pracovníka školy na místě vážit žákovská služba –  

   členové školního ekotýmu 

* sběrové místo bude přístupné:   18. 10. 2022 od 14.15 do 16.45

                                                             19. 10. 2022 od 14.15 do 16.45

                                                             20. 10. 2022 od 14.15 do 16.45

Sběr probíhá zároveň jako soutěž jednotlivců a tříd, vítězná třída a vítězní jednotlivci budou po jejím skončení odměněni.

 

Mgr. Jana Dobiášová

 


Úvodní třídní schůzky

15.09.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Vážení rodiče,

 

vítáme Vás na našich stránkách v novém školním roce 2022/23 a přejeme Vám a Vašim dětem, aby byl co nejvíce radostný, pohodový a úspěšný.

Zároveň Vás srdečně zveme na naše úvodní třídní schůzky, které se uskuteční v úterý 20. 9. 2022 od 16:00 v kmenových třídách.

Bližší informace najdete v Bakalářích - Komens.

Těšíme se na Vás a za všechny zaměstnance školy Vám přejeme úspěšný start do nového školního roku!!!

 

vedení školy


Výtvarná soutěž ke 100 letům Emila Zátopka

12.09.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Blahopřejeme Adrianě Pagáčové, Natálii Flachsové, Elišce Staňkové, Veronice Šajdákové a Elle Hanzelkové k úspěchu ve výtvarné soutěži pořádané k 100. výročí narození Emila Zátopka.

 

Mgr. art. Anna Georgiadu


Slavnostní zahájení školního roku 2022/2023

31.08.2022, vložil: Administrátor webu


Provozní doba kanceláře školy v době letních prázdnin

02.07.2022, vložil: Administrátor webu

Provozní doba kanceláře školy v době letních prázdnin je od 8:00 do 12:00 hod (1. - 22. 7., 8. - 31. 8.)

 

V případě potřeby zvoňte prosím na SEKRETARIÁT ŠKOLY.

 

Vysvědčení nepřítomným žákům se bude vydávat v pracovních dnech 1. až 15. července od 8 - 12 hodin na sekretariátu školy (žákům nebo jejich zákonným zástupcům).


KRÁSNÉ PRÁZDNINY

02.07.2022, vložil: Administrátor webu

PŘEJEME VŠEM ŽÁKŮM, RODIČŮM, ZAMĚSTNANCŮM A PŘÍZNIVCŮM ŠKOLY KRÁSNÉ PRÁZDNINY PLNÉ SLUNCE A NOVÝCH ZÁŽITKŮ.

TĚŠÍME SE ZASE 1. ZÁŘÍ NA VIDĚNOU!


Radnice oceňovala nejúspěšnější žáky 9. ročníku

02.07.2022, vložil: Administrátor webu

Dne 29.6.2022 proběhlo pod záštitou kopřivnické radnice v Ringhofferově vile slavnostní ocenění žáků 9. ročníku, kteří prospěli s vyznamenáním. Za naši školu bylo oceněno celkem 14 žáků.

Přejeme všem hodně zdaru v dalším studiu, ať se jim splní všechna přání a těšíme se, až se přijdou pochlubit svými novými úspěchy.  


Cykloturistický kurz

01.07.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Ve dnech 22. - 24. 6. se vybraní žáci 7. a 8. ročníku účastnili cykloturistického kurzu. A že to nebylo jen lážo plážo točení řetězem kolem komína, potvrzuje i fakt, že do místa pobytu, kempu v Rožnově pod Radhoštěm, museli všichni účastníci zdolat trasu cca 30km, s nemalým převýšením a několika technicky náročnějšími sjezdy, navíc ve velmi teplém počasí. I přes několik pádů se však všem zúčastněným podařilo dojet v pořádku a vychutnat si v plném zdraví a nadšení i zbytek kurzu, na kterém si krom vodních radovánek a spousty zážitků nejen v sedle kola užili také Limerický maraton, pizzu a zpivandu u táboráku. Ti nejlepší cyklisté najeli po dobu kurzu přes 130 km s převýšením, za které by se nestyděl kdejaký kamzík. Celý pedagogický doprovod, paní ředitelka Havlíková, páni učitelé Lípový a Galia, je na naše cyklisty právem hrdý, po návratu zamáčkl slzu dojetí nad pohodovou atmosférou celé akce a už se těší na další ročník!


Exkurze Brose

30.06.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

V pátek 24. 6. se žáci 8. ročníku zúčastnili exkurze s názvem „Den otevřených dveří – Brose“. Žáci během prohlídky viděli výrobní linku projektu Tesla, oddělení údržby a vývojové test centrum. Další část žáci strávili ve vzdělávacím centru. Zde žákům mistr ukázal, co všechno se učí mladí elektrikáři a nakonec zkusili jízdu v simulátoru formule, kterou společně vyrobil mistr odborné praxe se svými studenty. Na závěr exkurze si každý odnesl dáreček na památku a celá akce byla zakončena obědem v místní jídelně.

Všichni žáci byli z exkurze nadšeni.

Mgr. Daniela Petřeková

 


Školní výlet 7.A/B

29.06.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

V pondělí 13.6. se obě naše sedmé třídy vydaly do Ostravy, kde ve Velkém světě techniky absolvovaly prohlídku stálých expozic a program "Šetříme na dovolenou", který byl zaměřen na finanční gramotnost. Akce byla realizována v rámci projektu OKAP, žáci tudíž neplatili vstup, program ani dopravu. Výlet jsme si moc užili, zejména některé části expozice, např. hlukovou komoru, kde jsme si mohli na decibel metru změřit, jak hlasitě umíme křičet. 

 

Mgr. Martin Galia


Gastrohrátky

29.06.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

V pátek 24. 6. 2022 se žáci 7. B zúčastnili akce nazvané GASTROHRÁTKY v Hotelové škole ve Frenštátě p.R. Dopoledne plné her týkajících se jídla a jeho servírování si všichni užili. Odměnou jim byly míchané nápoje a různé jiné dobroty.


Celoroční soutěž ve třídění odpadu

29.06.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Celý školní rok náš ekotým namátkově hodnotil a bodoval, jak se v naší škole na 2. stupni třídí odpad. 

Body jsme sečetli a výsledky nebyly vůbec špatné.

 1. místo 7.B

 2. místo 6. B

 3. místo 7. A


Ceny obědů

27.06.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Vážení rodiče,

 

z důvodu neustálého navyšování cen potravin dojde k 1. 9. 2022 ke změně cen obědů takto:


 

z nynějších    23 Kč  (7 - 10 let)    na 28 Kč

                      25 Kč  (11 - 14 let)    na 30 Kč

                      27 Kč  (15 a více let)    na 32 Kč.

 

V souvislosti s výše uvedeným nastavte, prosím, limit u souhlasu s inkasem na částku 1 000 Kč.

 


Návštěva knihovny s klaunem

21.06.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Ve středu 15. 6. naši prvňáčci z 1. A,1. B a 1. C se svými třídními učitelkami navštívili městskou knihovnu. Byl pro ně připraven bohatý program zaměřený na čtenářské dovednosti. Soutěžemi, kvízy a hádankami děti provázel čtenářský kouzelník a paní knihovnice. Žáci si vyslechli pohádku a kouzelník jim předvedl kouzla. Poté každý z nich přečetl úryvek pohádky O Červené karkulce. Za svoji snahu byli odměněni diplomem a kouzelník je pasoval na čtenáře. Děti odcházely plné dojmů, nadšené a motivované ke čtení knížek.


Hurá do školy!

21.06.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Naši budoucí prvňáčci po zápisu nelenili. Mnozí z nich se zúčastnili adaptačního programu Hurá do školy a přišli si výuku vyzkoušet „nanečisto“.

Celá zpráva

PRAHA – STOVĚŽATÁ PERLA EVROPY

13.06.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Praha se stala dvakrát sídelním městem římského císaře (Karel IV. a Rudolf II.) a později, v roce 1918, se stala centrem novodobého československého státu (od roku 1993 již jen a pouze českého). Město doslova přetékající kulturou, pamětihodnostmi, ale i místy, kde se dá krásně odpočívat.

3. června jsme za pražskými památkami vyrazili společně s 9. A. Přežili jsme dlouhé čtyři hodiny ve vlaku a pak jsme z nádraží zamířili do centra velkoměsta.  V metru se naštěstí nikdo neztratil, takže jsme mohli začít prohlídku na Pražském hradu. Prošli jsme celý jeho areál a zdálo se, že nejvíc všechny zaujala katedrála sv. Víta. Přes Malostranské náměstí jsme došli ke Karlovu mostu, odkud jsme pokračovali na Staré Město. Viděli jsme Národní knihovnu, Staroměstské a Václavské náměstí. Tam jsme dostali dvě hodiny volného času, které většina strávila v obchodech. Cesta zpátky byla zdlouhavá, ale nakonec jsme všichni dorazili zdraví, i když velmi vyčerpaní.

Budeme vzpomínat.

Anna Marečková 9. B

 


Exkurze ve Včelařském areálu Chlebovice

09.06.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Ve středu 25. 5. se celý ekotým naší školy vydal do Chlebovic, malé vesničky u Frýdku - Místku, kde se nachází bývalé fojtství z 18. století. Už ve vchodu je cítit vůně vosku a medu a tato vůně nás provázela celým areálem. Prošli jsme si muzeum, včelín i obchůdek a dozvěděli se, jak moc jsou včely důležité, jak dlouho žijí nebo co vše obnáší produkce medu. Ochutnali jsme medové perníčky a medový nápoj a na závěr jsme pozorovali včely přímo ve včelínu, kde jsme i relaxovali, neboť podle slov paní vedoucí má pobyt ve včelínu léčebné a uklidňující účinky.


Den dětí ve znamení vzájemné spolupráce

08.06.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Páteční dopoledne děti I. stupně strávily na čerstvém vzduchu a na sluníčku. Po první hodině jsme se shromáždili na školním hřišti, kde proběhlo zahájení oslav MDD. Děti byly rozděleny do 20 družstev napříč třídami. I když bylo znát, že pro některé děti je to nová zkušenost, zvládli všichni spolupráci na výbornou.

 

 

Celá zpráva

Velká cena v šachu 2022

08.06.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Dne 20. 5. se konal turnaj v šachu, kterého se zúčastnilo 32 žáků

kopřivnických škol, z nichž 7 žáků bylo právě z naší školy. Statečně

bojovali o umístění a hodnotné ceny. Tomáš Zeman (5. A) zazářil a

vysloužil si krásné druhé místo v kategorii mladší žáci.

Všem šachistům gratulujeme!

 


Volitelné předměty

01.06.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Vážení rodiče,

 

 

pro školní rok 2022/2023 si budou žáci nynějšího 5. až 8. ročníku vybírat volitelný předmět
(1 hodina týdně). Navíc žáci 7. ročníku také druhý cizí jazyk.

 

Přihlašování do jednotlivých předmětů bude spuštěno dne 3. 6. 2022 od 18 hodin na webových stránkách školy v systému Bakaláři – v tzv. Anketě.

 

K odeslání přihlášky je potřeba si otevřít webové stránky naší školy www.zskop17.cz a přihlásit se do Bakalářů.

POZOR!! – přihlašování je nutné provést přes přihlašovací údaje RODIČŮ. Do vyplňování Ankety se rodiče dostanou z nabídky Ankety – vyplňování anket a volbou ikony tužky. Pokud někdo z rodičů nemá přihlašovací údaje do Bakalářů, kontaktujte co nejdříve třídního učitele. Anketa bude ukončena v neděli 10. 6. 2022 v 24 hodin.

 

Počet míst v každé skupině je omezen a po naplnění kapacity se již nebude možné na daný předmět přihlásit. Pokud žák nebude přihlášen do žádného volitelného předmětu, bude do předmětu zařazen dle aktuální situace.

 

Konečné rozhodnutí je v kompetenci ředitelky školy podle počtu přihlášených žáků do jednotlivých skupin.

 

S pozdravem

 

Bc., Mgr. Roman Hodslavský

zástupce ředitelky školy


Повідомлення про спеціальний запис до початкової школи на навчальний рік 2022/2023 згідно з § 2 Зако

31.05.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Oznámení o konání zvláštního zápisu do základního vzdělávání ve školním roce 2022/2023 podle § 2 zákona č. 67/2022 Sb. (Lex Ukrajina školství)

 

Зарахування до 1-9 класів 2022-2023 навчального року українських дітей відбудеться 1 червня - 10 червня 2022 року в секретаріаті школивулиця 17. listopadu 1225.

Обов’язкове відвідування школи у 2022/2023 навчальному році розпочинається для дітей, які народилися з 1 вересня 2015 року по 31 серпня 2016 року, а також дітей, яким минулого року дозволили відкласти обов’язкове відвідування школи.

У разі будь-якої неясності ви можете звернутися  до керівництва школи:

556 821 307, 737 207 290

https://www.zskop17.cz/kontakty.php

 

Zápis do 1. - 9. tříd ve školním roce 2022-2023 pro ukrajinské děti se uskuteční od 1. června do 10. června 2022 na sekretariátu školy, ulice 17. listopadu 1225.

 

Povinná školní docházka začíná ve školním roce 2022/2023 pro děti narozené od 1. září 2015 do 31. srpna 2016 a pro děti, kterým bylo v loňském roce povoleno odložit povinnou školní docházku.

 

V případě jakýchkoliv nejasností se můžete obrátit na vedení školy:

556 821 307, 737 207 290

https://www.zskop17.cz/kontakty.php


Výsledky zápisu do MŠ Polárka

30.05.2022, vložil: Administrátor webu

Mateřská škola Polárka, která patří pod ZŠ a MŠ 17. listopadu, obdržela celkem 28 žádostí. Na uvolněná místa mohly být přijaty pouze čtyři děti, z toho dvě předškolní a dvě čtyřleté.  

 

Konkrétní výsledky zápisu do MŠ jsou uvedeny ZDE


Historická exkurze do Olomouce

25.05.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Ve středu 18. května si žáci osmých tříd měli možnost prohlédnout jedno z nejkrásnějších moravských měst - město Olomouc. V rámci exkurze absolvovali komentovanou prohlídku historického centra, při níž se seznámili například s prací věžného a porozuměli významu domovních znamení. Prohlédli si také interiéry kostela svatého Mořice, který je známý především díky svým varhanům, které jsou druhé největší v Evropě. Na Horním a Dolním náměstí mohli obdivovat světový unikát - sloup Nejsvětější Trojice i sérii barokních kašen. Nakonec navštívili secesní Vilu Primavesi, kde si prohlédli díla oceňovaného malíře Gustava Klimta, a dozvěděli se mnohé o jejím pohnutém osudu. 

 

Martina Brisudová

 


Zátopek 100

25.05.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Zažili jsme úspěch

V pátek 20. 5. 2022 se žáci naší školy zúčastnili kulturně – dramatické soutěže „Zátopek 100“, kterou pořádal Městský úřad v Kopřivnici ve spolupráci s místními školami a DDM. Soutěžilo se v oblastech: hudba a zpěv, film a divadlo, tanec.

 

Celá zpráva

Auta

23.05.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Zdá se vám, že jezdí hodně aut?Jako ekotým jsme se rozhodli spočítat, kolik aut projede za 15 minut. Rozdělili jsme se na dvě skupiny. Jedná skupina počítala u školy na ulici 17.listopadu a napočítala 50 aut. Druhá skupina počítala na ulici Obránců míru a napočítala 100 aut. Lidé by se měli zamyslet,  jestli by nebylo lepší jezdit na kolech nebo chodit pěšky.                                              

                     

Za Ekotým  Šimon Michálek

 


Ekoprogram VODA

23.05.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

V rámci ekologických programů Města Kopřivnice se 19. květina děti ze školní družiny č. 4 dozvěděly, jak je vzácná voda, kolik jí máme v těle, jak jí šetřit, ale také kolik jí správně vypít a že ne všude na naší planetě je jí dostatek. Zkusily si také, jak se v Africe pomocí bubnů přivolává déšť a vyrobily si drátkovací technikou kapku vody.


Historická exkurze pro sedmé třídy

17.05.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

V úterý 10. května proběhla historická exkurze žáků sedmých tříd. Žáci měli možnost prohlédnout si s průvodcem největší středověký hrad na Moravě – hrad Helfštýn – včetně stálé expozice uměleckých  kovářských plastik. Podívali jsme se také do středověké mincovny a „proběhli se“ (a to doslova) nově zastřešeným palácem, který dlouhá léta chátral a v posledních letech prošel mezinárodně oceňovanou rekonstrukcí.

Celá zpráva

Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek?

17.05.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Dne 12. května druháčci ze Světa vzdělání zjistili, jak je důležité starat se o své zoubky. Projektová výuka byla propojena s preventivním programem, kde tolik oblíbené postavy loutkového příběhu Hurvínek a Mánička provázeli děti principy zdravé stravy, péčí o zuby a  nutností preventivních prohlídek u zubního lékaře. Všichni již ví, co vše dělat pro zdraví a správný růst zoubků. Celý program byl zakončen tancem a písněmi s tímto tématem:-).


Den a noc s Andersenem

11.05.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Noc s Andersenem je tradiční akce na podporu dětského čtenářství. Vznikla před 22 lety v českých knihovnách a postupně se rozšířila i za hranice ČR, například do Rakouska či Maďarska. Vždy kolem 2. dubna, kdy se narodil známý dánský pohádkář H. Ch. Andersen, se sejdou děti v knihovnách, školách či domech dětí, aby si připomněly, že číst je zábava, radost a dobrodružství.

Celá zpráva

Slet čarodějnic a čarodějů

11.05.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Dne 29. dubna se slétli všichni čarodějové a čarodějnice do 1. a 2. třídy Světa vzdělání. Losovaly se kartičky s popisem čarodějnice, luštily se šifry v kotlících, říkala se kouzelná zaříkadla a létalo se na košťatech. Děti tvořily příběh o čarodějích, pracovaly ve skupinách, tančily na čarodějnickém bále, ale také vařily kouzelný lektvar pod zaklínadlem. Již příští rok se těšíme na další filipojakubskou noc:-)


Sběr starého papíru

04.05.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Již mnoho let naše škola organizuje sběr starého papíru pro firmu ORC recycling. Sběr probíhá vždy v říjnu a v dubnu.

Letos v dubnu se vybralo 2125 kg starého papíru, převážně kartonů.

Sběr odevzdalo celkem 53 žáků naší školy.

A zde jsou nejlepší jednotlivci a nejlepší třídy:

 

Celá zpráva

Blahopřání

04.05.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

V hodinách výtvarné výchovy jsme mimo jiné tvořili na soutěž  „SVĚT POHÁDEK, DOBRODRUŽSTVÍ A FANTAZIE“. Ocenění získali žáci Mathias Pavlíček 2. B za výkres s pohádkovým motivem, Jakub Šenk 7. A za trojrozměrný objekt s názvem „Okatý“, Natálie Semerádová a Sofie Váňová 8. B za trojrozměrný objekt „Chobotnice“. Gratulujeme. 

Vernisáž a ocenění našich žáků proběhne ve čtvrtek 5. 5. 2022 v 15:00 hodin na Městském úřadě v Kopřivnici.

 


Den Země

04.05.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Náš ekotým si letos nachystal  stánek, ve kterém dětští návštěvníci, kteří se přišli na  Den Země podívat, plnili různé úkoly na téma ekologie.

Reprezentovali jsme tak naši školu a téma ekologie představili široké veřejnosti.

Zároveň jsme vystavovali ekovýrobky.

Skupinka vybraných žáků od 2. do 5. třídy se zúčastnila soutěže, kterou přichystalo město Kopřivnice.

Skončili jsme na 4. místě. Děkujeme dětem za reprezentaci a také ekotýmu za realizaci stánku.

 


Památné stromy

02.05.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Památné stromy v Kopřivnici - téma, které dne 25. 4. v rámci oslav Dne Země zpracovávali žáci 2. stupně naší školy. A co konkrétně vlastně dělali? 

Ve  svých třídách vypracovali teoretickou část - zjišťovali, jaké jsou důvody pro vyhlašování památných stromů, jak se o ně pečuje, jaké je mezi těmito stromy druhové zastoupení a také se seznamovali s památnými stromy, které rostou v Kopřivnici.

Následně pod dohledem svých třídních učitelů vyrazili “do terénu” a u vybraného kopřivnického památného stromu plnili praktické úkoly - měřili obvod kmene, počítali jeho průměr, odhadovali výšku stromu a tu si pak ověřovali speciální metodou pomocí pravoúhlého pravítka a měřícího pásma.

Podle žáků se jim měření výšky stromů líbilo nejvíce a užili si při něm i legraci. A snad si o kopřivnických památných stromech i něco zapamatují.

                           

Mgr. Jana Dobiášová

 


Zápis do MŠ Polárka

26.04.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Ředitelka ZŠ a MŠ Kopřivnice, 17. listopadu 1225 okres Nový Jičín, přísp. org. vyhlašuje místo a termín zápisu do MŠ Polárka pro školní rok 2022/2023.

 • Termín a doba podání žádostí:                         čtvrtek 5. května 2022, od 8.00 do 15.30 hodin
 • Místo pro podání žádosti:                                 MŠ Polárka při ZŠ 17. listopadu 1225

S sebou si přineste občanský průkaz, rodný list dítěte a potvrzení od lékaře.

 

Bližší informace jsou uvedeny v následujících přílohách:

Zápis do MŠ Polárka - vyhlášení zápisu

Kritéria přijetí do MŠ Polárka 2022

Vyjadření lékaře

Zápisní list 2022 - 2023

Žádost o přijetí do MŠ


Hurá do školy

20.04.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Zveme naše budoucí prvňáčky a jejich rodiče na program Hurá do školy. První lekce se uskuteční už příští úterý 26. 4. Přihlášku na akci najdete ve spodní části informačního letáčku.

Těšíme se na vás!

 


Okresní kolo Biologické olympiády

20.04.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Dne 11. 4. 2022 proběhlo ve Středisku volného času Fokus v Novém Jičíně okresní kolo Biologické olympiády, kategorie C (8. a 9. ročník).

Soutěž klade nejen vysoké nároky na domácí přípravu, ale má i náročný průběh. Trvá čtyři hodiny, její součástí je vědomostní test, “poznávačka” rostlin a živočichů, laboratorní úkol a hodnocení dlouhodobého domácího výzkumného úkolu.

Naši školu reprezentovala Barbora Bryknarová, žákyně třídy 9. A, a v tvrdé konkurenci dalších 26 účastníků, z nichž velká část byli studenti a studentky gymnázií z celého okresu, obsadila výborné 7. místo.

Barboře za reprezentaci školy moc děkujeme a přejeme skvělé výsledky i při studiu na vybrané střední škole!

 

Mgr. Jana Dobiášová

 


Výsledky zápisu do 1. ročníku ZŠ pro školní rok 2022/2023

17.04.2022, vložil: Administrátor webu

V úterý 12. dubna 2022 se konaly v kopřivnických základních školách zápisy do 1. ročníku pro nadcházející školní rok 2022/2023. Na naši škole podalo žádost o zápis do 1. ročníku ZŠ celkem 72 předškoláků.

Konkrétní výsledky zápisu jsou uvedeny ZDE.

 

Těšíme se na Vás!

 

Mgr. Zdeňka Havlíková

ředitelka školy


Individuální konzultace za 3. čtvrtletí

13.04.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Vážení rodiče,

 

dovolujeme si Vás pozvat na individuální konzultace, které se uskuteční v kmenových učebnách jednotlivých tříd:

 

 • Termín:        úterý 19. dubna 2022

 • Čas:        16:00 – 18:00 

(případně dle informací TU – rezervační formulář pro danou třídu)

 

Budete mít možnost získat průběžné i aktuální organizační informace a rovněž informace o prospěchu a chování žáků ve 3. čtvrtletí probíhajícího školního roku.

 

Těšíme se na setkání.

 

Mgr. Zdeňka Havlíková

ředitelka školy

 


Jarní sběrové dny 26. - 28. 4. 2022

13.04.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Upřesňující informace ke sběru starého papíru:
* sběrový kontejner bude umístěn v prostoru vjezdu na školní hřiště 

* sbírá se starý papír, noviny, letáky, časopisy, knihy bez tvrdých obalů a kartony (kartony odděleně od ostatního sběru) 

* papír nesmí být mokrý a znečištěný

* papír bude pod dohledem pověřeného pracovníka školy na místě vážit žákovská služba – členové školního ekotýmu

 

Celá zpráva

Literatura jinak - čteme venku

13.04.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Dnes jsme my, žáci 9. A, pracovali s povídkou Vajíčko Ludvíka Aškenazyho formou podvojného deníku. To je metoda, která slouží k propojení čteného se zkušenostmi samotného čtenáře.

Podvojný deník funguje na principu označení textu, který nás jakkoli zaujal, k němu pak zapíšeme své vlastní myšlenky, pocity nebo cokoliv, co nás napadlo. Někteří dokonce kreslili, jak přesně si představují určitou emoci, pocit nebo jen místo. Sluneční světlo a teplo nám pomohlo prožít úsměvné pasáže a lehce studený vítr ty pochmurnější. Následující hodinu jsme své myšlenky a postřehy navzájem sdíleli.

Moc děkujeme, paní učitelko Bukovjanová, za tento zážitek a zkušenost.

 

Sára Dvořáková, žákyně 9. A

 


Okresní kolo Fyzikální olympiády - opět skvělé umístění!

13.04.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Okresní kolo FO se uskutečnilo 23. 3. 2022 v Novém Jičíně. Naši školu v kategorii „E“ reprezentovala Katrin Štěpánová, žákyně 9. A. 

Soutěžící řešili čtyři fyzikální úlohy po dobu 4 hodin.

 

Celá zpráva

Konverzační soutěž v anglickém jazyce - okresní kolo

13.04.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

V pátek 18. 3. 2022 se uskutečnilo okresní kolo soutěže Konverzace v anglickém jazyce.

Naši školu reprezentovali Anna Marečková, žákyně 9. B třídy, a Alex Svoboda, žák 6. A třídy. 

Soutěž má písemnou a ústní část. Písemná část zahrnuje poslech s porozuměním a gramatický test. Konverzační část je zahájena krátkým představením se, pokračuje popisem náhodně vybraného obrázku a konverzací na vylosované téma.

 

Celá zpráva

ZÁPIS DO 1. TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2022/2023

25.03.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

proběhne na základních školách v Kopřivnici v úterý 12. dubna 2022 od 13:00 do 18:00 hodin.

Které děti se účastní zápisu do 1. ročníku pro školní rok 2022/2023?

 • Všechny děti, které dosáhnou před začátkem školního roku 2022/2023 věku šesti let, tedy děti narozené od 1. 9. 2015 do 31. 8. 2016.
 • Všechny děti s odkladem povinné školní docházky z loňského roku. 

V naší škole jsme pro Vás připravili možnost vyplnit Žádost o přijetí ke školní docházce i Žádost o odklad školní docházky Vašeho dítěte systémem online v pohodlí domova. Systém online přihlášení dítěte k zápisu bude aktivní v období od 1. 4. 2022 od 8:00 do 12. 4. 2022 do 18:00 (přes úvodní odkaz na www.zskop17.cz). 

Můžete si také předem rezervovat čas, který Vám pro osobní zápis (v úterý 12. dubna) vyhovuje. K osobnímu zápisu můžete se svým dítětem přijít i bez předchozí registrace, ale budeme moc rádi, pokud si svůj termín vyberete předem. Přispěje to k plynulé organizaci akce.

Všechny důležité informace k zápisu, návod na vyplnění online žádosti a také informace pro rodiče a o naší škole najdete v uvedených přílohách níže a také v záložce Pro budoucí prvňáčky.

 

Přílohy:

1) informace o zápisu do prvních tříd 2022_2023

2) informace o ZŠ 17.listopadu

3) vyplnění žádosti_2022

 

Mgr. Zdeňka Havlíková

ředitelka školy


Okresní kolo dějepisné olympiády

25.03.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Dne 22. 3. 2022  se uskutečnilo okresní kolo dějepisné olympiády. Z naší školy se zúčastnily dvě žákyně - Leona Kubalcová a Eva Hlůžková.

Děkujeme jim za reprezentaci školy a Leoně blahopřejeme ke krásnému šestému místu. 

 

Mgr. Milada Vývodová

 


Jarní sběrové dny 26. - 28. 4. 2022

25.03.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Upřesňující informace ke sběru starého papíru:
* sběrový kontejner bude umístěn v prostoru vjezdu na školní hřiště 

* sbírá se starý papír, noviny, letáky, časopisy, knihy bez tvrdých obalů a kartony 

   (kartony odděleně od ostatního sběru) 

* papír nesmí být mokrý a znečištěný

* papír bude na místě vážit žákovská služba pod dohledem pověřeného pracovníka školy

* sběrové místo bude přístupné:       26. 4. 2022 od 14.30 do 16.30

                                                                 27. 4. 2022 od 14.30 do 16.30

                                                                 28. 4. 2022 od 14.30 do 16.30

Sběr probíhá i jako soutěž jednotlivců a tříd. Vítězná třída a vítězní jednotlivci budou odměněni.

 

Mgr. Jana Dobiášová

 


Světový den vody ve školní družině

25.03.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

V jakém skupenství můžeme vodu na Zemi najít? Je více vody sladké nebo slané? Proč přírodní voda časem zezelená? Jak s vodou šetřit a jak ji chránit? Jak to chodí v čistírnách vod? Na všechny tyhle otázky našly děti z družiny odpověď během Světového dne vody. Nejdříve si děti vyplnily myšlenkovou mapu, pokusily se vyřešit úkoly na interaktivní tabuli a zhlédli zajímavé video o vodě. Poté si vytvořily vlastní preparát, který následně samy pozorovaly pod mikroskopem. Úspěch mezi dětmi mělo také pozorování rybiček a vodních šneků v akváriu. A co vše se vybaví Vám, když se řekne voda? 


Den otevřených dveří na Sedmnáctce

24.03.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

V úterý 15. března se na naší škole uskutečnil Den otevřených dveří, tentokrát cíleně zaměřený pro budoucí prvňáčky a další děti z mateřských škol spolu s jejich rodiči.

V dopolední části měli návštěvníci možnost navštívit tzv. otevřené hodiny ve výuce (ukázky výuky v jednotlivých třídách na 1. i na 2. stupni). Tuto příležitost využili nejen rodiče budoucích žáků školy, ale také rodiče stávajících žáků a děti z kopřivnických mateřských škol se svými učitelkami.

Odpoledne už na návštěvníky čekaly veselé soutěžní úkoly během prohlídky školy, krátké vystoupení pěveckého sboru, ukázky činnosti v nových učebnách Ch, Př, F a Aj, ukázky robotiky a programování v počítačové učebně a občerstvení ve školní jídelně. Nechyběly také informace o škole, k zápisu do ZŠ a rady školního psychologa.

Věříme, že se Den otevřených dveří vydařil a že se s našimi nejmenšími návštěvníky potkáme v září ve školních lavicích.

 

Děkuji velice všem zaměstnancům a žákům školy, kteří se podíleli na přípravě a realizaci této akce, za skvělou prezentaci školy na veřejnosti.

Mgr. Zdeňka Havlíková, ředitelka školy

Reportáž KTK Kopřivnice z dopolední části můžete vidět ZDE:

 

Mgr. Zdeňka Havlíková

ředitelka školy


Chemické pokusy pro prvňáčky

21.03.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Ve středu 16. 3. navštívily děti z 1. B a 1. C žáky 8. B v učebně chemie. Prvňáčci si na různých stanovištích vyzkoušeli pokusy pod dohledem starších kamarádů. Na závěr programu absolvovaly velmi zajímavý soutěžní kvíz na tabletech. Všem se hodina líbila, děti odcházely plné zážitků a starší kamarádi byli odměněni velkým potleskem. 

Děkujeme paní učitelce Věře Keppertové a žákům 8. B za pozvání a pečlivě připravenou hodinu plnou chemických pokusů.

 

Jana Šmídová

 


Kampaň obyčejného hrdinství - ekovýzva

11.03.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

V týdnu od 18. 4. 2022 se naše škola zúčastní Kampaně obyčejného hrdinství. Žáci i dospělí, kteří máte zájem se k akci připojit, oslovte Ekotým (šesťáci, sedmáci, p. uč. Vývodová, p.as. Šulganová). 

Bližší informace k ekovýzvě naleznete zde: https://ekoskola.cz/cz/kampan-oh

Těšíme se na vaši spolupráci při ekologickém úsilí o zlepšení podmínek na Zemi. 

 

Ekotým

 

 


Poznáte nás?

11.03.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Na jeden den jsme se změnili! Na konci dne z nás byli klauni, ale ráno přišli do 1. A piráti, skřítci, víly, princezny, příšerky, rytíři a další pohádkové postavy. Prožili jsme karnevalový den s tancem a soutěžemi, ale také s barevným počítáním a vymýšlením slov. Celý den byl barevný a bavil nás!

 

Za 1. A Monika Tomanová

 

 


Žáci 1. a 2. třídy Světa vzdělání navštívili Svět techniky v Ostravě.

07.03.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Co je to oxid uhličitý – všudypřítomný neviditelný plyn? Jak si ho ale můžeme představit? Jaké má vlastnosti a co všechno umí? Tyto a další otázky si žáci zodpověděli díky modelu oxidu uhličitého, který se  stal pomocníkem při realizaci „experimentů” a jednoduchých chemických pokusů. Výlet byl obohacen také o Malý Svět techniky, kde si děti zažily techniku na vlastní kůži prostřednictvím vystavených exponátů.


Šetříme vodou a elektřinou

07.03.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Žáci naší školy se v hodinách výtvarné výchovy podíleli na výrobě obrázků  za účelem šetření vody - symbol kapky vody a elektřiny - symbol žárovky. 

Obrázky jsme vylepili do každé třídy k umyvadlu a vypínači.

Děkujeme žákům a také p. učitelce Věrce Liškové za úžasný nápad a spolupráci.

 


EKOKODEX

07.03.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Náš Ekotým sestavil EKOKODEX, což jsou vlastně taková pravidla, která nám přišla důležitá a kterými by se žáci naší školy měli řídit. Cílem je chovat se ve škole a v jejím okolí co nejvíce ekologicky. Najdete ho na naší ekonástěnce u vchodu na 1. stupeň.


Fašank ve 2. A

07.03.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

K měsíci únoru neodmyslitelně patří masopust. I naši druháčci prožili jeden školní den v duchu zabijačkového hodování a veselení se. Mezi maškarami nechyběli smrťáci, kůň či lišky s medvědem. Zvířata doprovázela děti všemi úkoly, které žáci plnili s velkým nasazením. Na závěr projektové výuky všichni zúčastnění symbolicky pochovali basu.


Pozvánka na Den otevřených dveří aneb Jaro v naší škole

02.03.2022, vložil: Administrátor webu

ZŠ Kopřivnice, 17. listopadu 1225 zve budoucí prvňáčky, děti z mateřských škol se svými rodiči, prarodiči či dalšími příbuznými a všechny ostatní zájemce o prohlídku školy na

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ aneb „Jaro v naší škole“, který se uskuteční v úterý 15. 3. 2022.   

Bližší informace ZDE.

 

Těší se na Vás žáci a učitelé ZŠ Kopřivnice, 17. listopadu 1225


Testování IQ

24.02.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Pro zájemce nabízíme (po dvou letech) další možnost testování IQ v naší škole.

 • Pro žáky ZŠ: čtvrtek 10. 3. 2022 
 • Pro děti v MŠ Polárka: pátek 11. 3. 2022 

V organizaci testování je pár změn:

- přihlašování na test probíhá přes web (viz odkaz v letáčku pro rodiče)

- platba probíhá po přihlášení bankovní kartou, cena 200 Kč

- výsledky zašle Mensa ČR emailem těm rodičům, který svůj email potvrdí, jinak klasicky poštou

 

Další informace k testování IQ jsou uvedeny ZDE:

 

Mgr. Zdeňka Havlíková

ředitelka školy


Den prevence na druhém stupni

22.02.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

            Potřebuješ poradit?  Dostal/a ses do problému?  Víš, jak se můžeš chránit? Otázky, na které jsme hledali odpovědi ve středu 16.2. v rámci programu Dne prevence na naší škole. Program byl určen žákům 2. stupně a měl tento obsah.

 

Celá zpráva

MASTER CHEF ŠD

22.02.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

První skupina ukončila studium kuchařského umění v kroužku školní družiny. Vyzkoušeli jsme si sami něco uvařit, naučili se stolovat, ochutnali exotické ovoce, pomáhali si navzájem s krájením, šleháním a třeba i mytím nádobí. Absolventi zvládli vše, co se od nich očekávalo a tak se všichni stali pravými MASTER CHEFY. Na mou otázku, co je nejvíc ve vaření potěšilo? Odpověd' jednoduchá.  Umím uvařit večeři rodičům. Tak držím palce. 

 

Libuše Svobodová


Projektový den 4.A

02.02.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

26. leden byl pro žáky 4.A projektovým dnem věnovaným tématu „Živočichové“. Děti ve skupinách zpracovávaly informace nabyté z dřívějších hodin přírodovědy. Nové poznatky hledaly v textu, ale také v mluvících Albi knížkách a na internetu. Každá skupina vytvořila plakát s přehledem tříd živočichů ilustrovaný vlastními kresbami. Při závěrečné prezentaci své práce si děti opět vyzkoušely svůj projev před publikem a také se pochlubily zajímavostmi, které za uplynulé dopoledne nashromáždily. Den s přírodovědou utekl jako voda!


Matematická olympiáda - kategorie Z9 (9. ročník)

01.02.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Pouze dvanáct účastníků z celého novojičínského okresu se letos dostavilo k okresnímu kolu Matematické olympiády v kategorii Z9 (9. ročník), které se konalo 26. ledna v DDM Fokus v Novém Jičíně. Mezi nimi byla i naše žákyně Katrin Štěpánová. Ačkoli se neumístila na předních pozicích, zaslouží si pochvalu a poděkování za reprezentaci a zviditelnění naší školy.  Katrin, děkujeme!

 

Mgr. Jana Dobiášová

 


Vesele s Veselou vědou

31.01.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Na ZŠ 17. listopadu v Kopřivnici byl odstartován v tomto školním roce kroužek Veselé vědy, který je zacílen na zvídavé žáky od první do páté třídy.

Nad badatelskými úkoly pracujeme v krásné nové chemické laboratoři na škole a občas jdeme také ven, kde se nám projeví různé fyzikální úkazy. Pracujeme samostatně i ve skupině a využíváme laboratorní nádobí uzpůsobené dětem, dále bezpečné suroviny a pomůcky.

Od října do ledna jsme se zdokonalili v odměřování a pipetování, prozkoumali jsme hustotu kapalin, hydrogel, procvičili lidské smysly. Vyrobili jsme si umělou krev, žvýkačkový sliz, sledovali povrchové napětí, kyselé a zásadité prostředí a vyzkoušeli jsme si sílu statické elektřiny i elektrického obvodu. Ocitli jsme se ve vesmírném prostoru mezi planetami a vytvořili model Sluneční soustavy ve zmenšeném měřítku.

Celá zpráva

Olympiáda v českém jazyce

26.01.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Naše češtinářské naděje se utkaly ve školním kole Olympiády v českém jazyce.

Se záludnými otázkami z mluvnice a slohovým úkolem si nejlépe poradily Sára Dvořáková (IX. A) a Tereza Merendová (VIII. A). Všem účastníkům děkuji a děvčatům přeji hodně úspěchů v okresním kole.

 

Mgr. Iva Bukovjanová

 


Klub zvídavých dětí

19.01.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

O víkendu jsme se vydali za rozhlednami v blízkém okolí. Nejblíže je nová dřevěná rozhledna na Velkém Javorníku, a tak jsme si celý týden posilovali svaly, abychom vyšli až nahoru. Vlakem z nádraží v Kopřivnici jsme dojeli do Veřovic a odtud už na nás čekala pěšinka kolem plotu po žluté značce. Asfaltové cesty i chodníků si užíváme celý rok, proto děti rozhodly, že se vydáme "vysokohorskou cestou" prudce do kopce přes bukový les. Cestou jsme míjeli mýtiny, které vznikly po vytěžení lesa kvůli kůrovci. V batůžcích na nás čekala  svačina, kterou jsme na první velké pasece na sluníčku ochutnali. A pak - vzhůru až na vrchol! Cestou se někteří ochotně zapojili a dělali výtah pro ty, kterým docházely síly, jiní pomohli s batohem, ale nakonec jsme společně vrchol zdolali. Před vrcholem se nám krajina krásně zabalila do vrstvy jinovatky a námrazy, na zemi ležely krystalky ledu. 

Celá zpráva

ZÁTOPEK 100 LET V KOPŘIVNICI

14.01.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Školní kolo Dějepisné olympiády

12.01.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Dne 10. 1. 2022 se konalo školní kolo Dějepisné olympiády.

Letošní téma znělo: Šlechta v proměnách času.

Děkujeme všem zúčastněným a blahopřejeme Katrin Štěpánové ke 3. místu, 

Evě Hlůžkové k  2. místu a 1. místo obsadila Leona Kubalcová.

Přejeme jim mnoho úspěchů v okresním kole.

 

Mgr. Milada Vývodová

 


Otevíráme další první třídu s rozšířenou výukou

07.01.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Srdečně zveme rodiče předškoláčků, kteří mají zájem o zapsání svého dítěte do 1.třídy s rozšířenou výukou Aj, M a logiky, na informační schůzku, která se koná ve čtvrtek 13.1.2022 od 17 hodin v naší škole ve třídě 1.B.

Více o pojetí výuky ma www.svetvzdelani.cz

Těšíme se na Vás ????

 

Mgr. Zdeňka Havlíková

ředitelka školy


Informace o testování žáků v lednu 2022

05.01.2022, vložil: Mgr. Jiří Lípový

 • období od 3. ledna 2022 do 16. ledna 2022 probíhá antigenní testování dětí a žáků 2x v týdnu, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek; není-li pondělí nebo čtvrtek vyučovacím dnem nebo je-li žák v den testování nepřítomen, provede se preventivní testování první vyučovací den následující po tomto dni,
 • dále pak od 17. ledna 2022 probíhá antigenní testování dětí a žáků každé pondělí; není-li prvním vyučovacím dnem v týdnu pondělí nebo je-li žák v den testování nepřítomen, provede se preventivní testování první vyučovací den v týdnu,
 • nově se testují i děti a žáci, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě po prodělání nemoci
 • v případě, že se dítě nebo žák testu nepodrobí, platí stejná režimová pravidla jako doposud (nošení ochranného prostředku i při výuce apod.)

Příloha - testování, leták pro rodiče

Celá zpráva

Putování za betlémy

21.12.2021, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Minulou sobotu jsme se my - děti z Klubu zvídavých dětí - vydaly z Kopřivnice po cyklostezce směrem ke Štramberku. Cílem byly různé betlémy, které měly být instalovány za okny starodávných domů a obchůdků kolem náměstí, ale i v okolí školy a kostela. Cestou jsme se dozvěděly u Muzea Fojtsví o Ignáci Šustalovi, který založil výrobu kočárů ve více než 200 let starém domě. Naše kroky směřovaly na Váňův kámen a kolem něj ke starobylé lípě nad kostelem, odkud byl nádherný výhled na Štramberskou Trúbu. Cestou jsme užívaly sněhu a klouzačky. Světlo pomalu pohlcovala tma a o to kouzelnější byl pohled do osvětlených výloh. Na náměstí jsme slyšely i flašinetáře, který navodil nádhernou atmosféru starobylých Vánoc. Po zapálení svíček u cíle naší cesty jsme se vydaly zpět kolem Trúby. Ke škole jsme se vrátili až za tmy a cestou zpět si užily spoustu radosti z nočního putování. Tak příště zase někde na viděnou a Vám všem pokojné svátky plné radosti a hlavně ve zdraví.


Život bez odpadů

18.12.2021, vložil: Mgr. Jiří Lípový
Ve čtvrtek 9.12.2021 pro družinové děti z 1. a 3. třídy jsme připravili na schůzce s ekotýmem a besedě s paní ekoložkou zajímavé činnosti.Hrály se různé hry o třídění odpadů. Děti se dozvěděly mnoho věcí o ekologii. Viděly, jak to vypadá na skládce. Poznávaly kontejner na tříděný odpad.. Třídily odpad, co patří do jaké popelnice. Bavili jsme se o době rozkladu, co se za jak dlouho rozloží. Vyráběli jsme si věci z tříděného odpadu. Chovat se ekologicky je pro naši planetu a příští generace moc důležité. Ekotým

Sběrové dny - říjen 2021

07.12.2021, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Během podzimních sběrových dnů bylo na naší škole nasbíráno celkem 2770 kg starého papíru a kartonu v hodnotě 5 190 Kč.

A nyní některé výsledky:

- nejvíce starého papíru odevzdala třída 4. A (576 kg)

- nejvíce zapojených žáků bylo ve třídě 1. B (12 ze 17 žáků)

- mezi jednotlivci se nejlépe umístila Natálie Burianová z 9. A (282 kg).

Všem zapojeným žákům, jejich rodičům a učitelům děkujeme za pozitivní přístup  

k nakládání s odpady a k životnímu prostředí.

 

           Mgr. Jana Dobiášová

 

Celá zpráva

Když nás čerti s anděly poctí svou návštěvou

07.12.2021, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Ve středu 1. prosince se uskutečnil čertí rej v doprovodu andělů. Nevěříte? Tak posuďte sami. Celé dopoledne bylo věnováno luštění křížovek, čtení o Mikuláši, skládání puzzle a čertovskému počítání s obrázky. Andělé nás provázeli svou tajnou hrou v roli již od samého rána. To bylo překvapivých zjištění, kdo komu byl tajným andělem v závěru vyučování? Po práci přišel čas i na hrátky, kdy si druháčci zatancovali čertí tanec, kterým byla ukončena projektová výuka:-)


Tvořivé psaní 2.B

01.12.2021, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Dlouho jsme se připravovali na hodinu, ve které jsme se měli všichni společně pokusit o tvořivé psaní. Paní učitelka nám naštěstí vybrala savce, o kterém jsme se učili už v prvouce, a tak jsme začali vymýšlet věty. Na tabuli jsme měli otázky, které nám naše vymýšlení usnadnily. Naštěstí jsme si vybrali kamarády a s těmi dávali odpovědi dohromady. Procvičovali jsme tím i tvoření oznamovacích vět. Některým z nás se ve dvojici povedly úplně super věty. Dokonce jsme jim rozuměli i my sami????????. A posuďte sami, jak se nám naše první psaní povedlo. Tady jsme - prima parta zvídavých dětí z 2.B.


Covid na školách - kdo o čem rozhoduje

17.11.2021, vložil: Administrátor webu

Bližší informace ZDE


INFORMACE K TESTOVÁNÍ V TERMÍNECH 22. A 29. LISTOPADU 2021

17.11.2021, vložil: Administrátor webu

Základní odpovědi k testování Covid na školách

Bližší informace ZDE


Pozvánka na Den otevřených dveří VOSKOP

05.11.2021, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Pozvánka na Den otevřených dveří ve VOŠ, SOŠ a SOU v Kopřivnici.


Planetárium

29.09.2021, vložil: Mgr. Jiří Lípový

V pondělí 20. 9. navštívily děti z pátého ročníku Planetárium Ostrava. Po příjezdu jsme zamířili do sálu, ve kterém jsme se přenesli přímo do vesmíru. Prohlédli jsme si zblízka naši Sluneční soustavu, díky efektům jsme stáli přímo na Měsíci, Marsu či Jupiteru. Pozorovali jsme hvězdnou oblohu a hledali v ní ukrytá souhvězdí. Poté jsme se seznámili se zajímavými interaktivními zařízeními. Nakonec jsme naši exkurzi zakončili ve hvězdárně, kde jsme si prohlédli obrovský dalekohled sloužící k pozorování planet a hvězd.

 


Den otevřených dveří - u příležitosti 30. výročí založení školy

21.09.2021, vložil: Administrátor webu

PozvánkaSrdečně zveme všechny zájemce a příznivce školy na Den otevřených dveří, který se koná u příležitosti 30. výročí otevření školy ve čtvrtek 30. 9. 2021.

 

Během akce se uskuteční také slavnostní předání nových učeben chemie a cizích jazyků, ukázky činností žáků v nově vybudovaných učebnách, dále v učebnách přírodopisu, 3D tisku, programování a robotiky a ve třídách Světa vzdělání. V dopoledních hodinách jsou plánovány otevřené hodiny ve výuce.

 

Bližší informace v pozvánce.

 

Těšíme se na Vás!

všichni žáci a zaměstnanci školy


Úvodní třídní schůzky

21.09.2021, vložil: Administrátor webu

Vážení rodiče,

srdečně Vás zveme na úvodní třídní schůzky, které se budou konat tentokrát netradičně ve čtvrtek - dne 30. 9. 2021 - od 16:00 v jednotlivých kmenových třídách.
Na společném setkání rodičů se od třídního učitele/učitelky dozvíte důležité informace ohledně organizace tohoto školního roku (učební plán daného ročníku, zájmové kroužky, nové školní projekty a plánované třídní aktivity, systém Bakaláři, informace ze ŠJ, aj.).
Dovolte mi, abych Vás všechny zároveň pozvala na Den otevřených dveří - u příležitosti 30. výročí založení školykterý se koná rovněž dne 30. 9. 2021.
Během Vaší návštěvy u nás ve škole můžete mimo jiné nahlédnout do výuky na prvním i druhém stupni (8:00 - 9:40) nebo se zúčastnit také odpolední prezentace výuky v nových odborných učebnách (Aj, Ch, Př, výuka programování a robotiky, 3D tisku atd. - od 15:00 - 16:00).
Bližší informace - viz pozvánka samostatná pozvánka. Během akce budou dodržována aktuálně platná protiepidemiologická opatření.

 

Těšíme se na Vás.
Z. Havlíková, ŘŠ


Ředitelské volno

18.09.2021, vložil: Administrátor webu

Na základě § 24, odstavce 2 zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon) vyhlašuje ředitelka školy v pondělí dne 27. 9. 2021 z provozních a organizačních důvodů (plánovaná oprava vodovodních uzávěrů), ředitelské volno.

Strava ve školní jídelně pro strávníky v ZŠ bude automaticky odhlášena.

Provoz školní družiny bude zajištěn při dostatečném počtu přihlášených dětí.

Provoz v MŠ Polárka zůstává beze změny.

 

Bližší informace:

Ředitelské volno - oznámení

Ředitelské volno - návratka


Přejeme Vám všem krásné prázdniny!

12.07.2021, vložil: Administrátor webu

Děkujeme všem rodičům a žákům za spolupráci nejen při distanční výuce ve školním roce 2020/2021. 

Přejeme Vám všem krásné prázdniny a v září se těšíme ve zdraví na shledanou! 


Informace o provozu sekretariátu v době hlavních prázdnin

12.07.2021, vložil: Administrátor webu

V době hlavních prázdnin není stanovena pevná provozní doba sekretariátu. Doporučujeme se předem domluvit telefonicky nebo e-mailem.

Kontaktní údaje:

 

Děkujeme za pochopení.  


Slavnostní zakončení školního roku 2020/2021

12.07.2021, vložil: Administrátor webu

Poslední den školního roku 2020/2021 je za námi. Již tradičně proběhlo v atriu školy při společném nástupu všech tříd spolu s učiteli slavnostní rozloučení se školou. Paní ředitelka ocenila nejúspěšnější žáky školy, byli vyhlášeni žáci roku a na závěr jsme se rozloučili s žáky 9. ročníku. Poté se žáci přemístili do tříd, kde jim třídní učitelé předali vysvědčení.

 

Všem žákům, učitelům, rodičům a přátelům školy přejeme krásné léto.


Obědy do škol zdarma

12.07.2021, vložil: Administrátor webu

Vážení rodiče,

 

už dříve jsme Vás informovali o zapojení naší školy do nové etapy projektu "Obědy do škol."  

Ministerstvo práce a sociálních věcí spolu s krajskými úřady nabízí pomoc rodičům, kteří pobírají dávku hmotné nouze a nemají dostatek peněz na to, aby zajistili svým dětem stravování ve školních zařízeních.

V praxi to bude znamenat, že děti a žáci naší školy /ZŠ i MŠ), jejichž rodiny se dostaly do hmotné nouze, mohou získat v novém školním roce 2021/2022 obědy zcela zdarma.

Bližší informace a podmínky pro získání této podpory jsou uvedeny v informačních letácích ZDE

V případě zájmu o tuto podporu se prosím obraťte na pracovníka dávek pomoci v hmotné nouzi na Úřadu práce ČR.

 

Z. Havlíková, ŘŠ


Bezlepkové obědy

12.07.2021, vložil: Administrátor webu

Vážení rodiče, 

jak jsme Vás již dříve informovali, naše škola bude od 1. září 2021 zajišťovat přípravu bezlepkových obědů pro žáky z kopřivnických škol. Bližší informace ZDE

 

http://www.koprivnice.cz/index.php?tema=bezlepkove-obedy-pro-zaky-zakladnich-skol&id=tiskove-zpravy-koprivnice&tz=2246

 

Z. Havlíková, ŘŠ


Výsledky zápisu do MŠ Polárka od 1. 9. 2020

01.06.2021, vložil: Administrátor webu

K letošnímu zápisu se do MŠ Polárka dostavilo celkem 28 dětí. Na volná místa bylo souladu s platnými kritérii přijato celkem 20 dětí (všechny starší 3 let). Ostatní děti nemohly být přijaty z důvodu nedostatečné kapacity, respektive nízkému věku (mladší než 2 a půl let).

 

Oznámení o přijetí/nepřijetí do MŠ Polárka pro školní rok 2021/2022 je k dispozici ZDE

 

Pro přijaté děti nabízíme tzv. adaptační den na školku (1 den v posledním týdnu v srpnu - bude upřesněno). Rodiče budou včas informováni na uvedeném kontaktním mailu a také na www školy.

 

Těšíme se na Vás!

 

Mgr. Zdeňka Havlíková

ředitelka školy


Další činnost naší školy v dobách pandemie

30.04.2021, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Spolupráce s Policií České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Z rozhodnutí hejtmana MSK byla naše škola od 14. 10. 2020 do 9. 4. 2021 pověřena vykonávat nezbytnou péči o děti ve věku 3 až 10 let, jejichž rodiče jsou zaměstnanci IZS a dalších určených profesí. Celkem 120 pracovních dní jsme v prostorách naší ZŠ a MŠ zajišťovali dětem kromě distanční výuky a stravování ve školní jídelně také nejrůznější zájmové aktivity.

Jsme moc rádi, že jsme mohli také využít nabízenou spolupráci Oddělení prevence při KŘ Policie ČR z Ostravy, od kterých jsme obdrželi rozličné preventivní výukové materiály pro zajištění výuky prevence.

Dopis od dětí, komentář a poděkování pedagogům je také zveřejněn na policejním webu a sociálních sítích KŘ Policie MSK.

https://www.policie.cz/clanek/podekovani-deti.aspx

Děkuji všem pověřeným zaměstnancům naší ZŠ i MŠ, kteří se podíleli na zajištění této péče pro děti rodičů IZS z Kopřivnice a okolí, za skvěle odvedenou práci.

 

Mgr. Zdeňka Havlíková

ředitelka školy


Informace pro žáky a rodiče k 1. fázi otevírání škol

08.04.2021, vložil: Administrátor webu

Od 12. dubna:

 • návrat do školy třídy 1. stupně v týdenních rotacích celých tříd, výuka dle rozvrhu hodin
 • skupinové konzultace pro žáky 9. ročníku pro předměty k přípravě na přijímací zkoušky
 • žáci 2. stupně pokračují v distanční výuce

12.4 - 16.4.:

 • Žáci 1. A, 2. A, 3. A, 4. A, 5. A, 5. C prezenčně ve škole (vždy v lichém týdnu, v sudém mají distanční výuku).
 • Žáci 1. B, 2. B, 3. B, 4. B, 5. B prezenčně ve škole (vždy v sudém týdnu, v lichém mají distanční výuku).  

 

Stravování

Všichni žáci i další strávníci mají obědy automaticky odhlášeny, zájemci o stravování ve ŠJ si musí obědy znovu přihlásit.

Žáci na distanční výuce mají možnost odebrat oběd do jídlonosičů od 13:10 – 13:30.

Cizí strávníci mají možnost odebrat oběd do jídlonosičů od 11:00 – 11:30.

 

Další informace k organizaci testování a provozu školy jsou uvedeny ZDE.

 

Odkazy a soubory:

Instruktážní video

Informace k provozu škol (MŠMT)

Mimořádné opatření k testování (MZČR)

Testování - manuál MŠMT

Leták - testování pro rodiče

Leták - testování pro žáky


JAK BUDE PROBÍHAT ZÁPIS DO 1. TŘÍDY V NAŠÍ ŠKOLE

23.03.2021, vložil: Administrátor webu

Milí rodiče,

v letošním roce se zápis uskuteční ve školách zřizovaných městem Kopřivnice v termínu od 15. dubna do 22. dubna 2021 bez osobní přítomnosti dětí ve škole.

V naší škole jsme pro Vás opět připravili možnost přihlásit Vaše dítě k povinné školní docházce z pohodlí domova systémem online. Jak to celé funguje?

Na našich webových stránkách  www.zskop17.cz v pravé horní části kliknete na odkaz Online zápis do školy/Zapsat dítě on line......(pokrač. ZDE


INFORMACE K ZÁPISU DO 1. TŘÍD ZÁKLADNÍ ŠKOLY

23.03.2021, vložil: Administrátor webu

Které děti se účastní zápisu do 1. ročníku pro školní rok 2021/2022?

 • Všechny děti, které dosáhnou před začátkem školního roku 2021/2022 věku šesti let. Tedy děti narozené od 1. 9. 2014 do 31. 8. 2015.
 • Všechny děti s odkladem povinné školní docházky z loňského roku. Zákonný zástupce žáka, kterému byl v předchozím školním roce ředitelem školy povolen odklad školní docházky, je povinen v následujícím roce znovu přihlásit žáka k plnění povinné školní docházky v rámci zápisu do prvního ročníku základního vzdělávání, a to do základní školy podle svého výběru.
 • Děti, kterým bude 6 let až po 1. 9. 2021, mohou absolvovat zápis také. Musí však mít doporučení z pedagogicko-psychologické poradny (narození do 31. 12. 2015) nebo doporučení z PPP a vyjádření pediatra (narození po 31. 12. 2015).

Odklad povinné školní docházky

Pokud budete pro své dítě žádat odklad školní docházky, je potřeba žádost doložit 2 přílohami - doporučujícím posouzením:

 1. příslušného školského poradenského zařízení (PPP nebo SPC) 
 2. odborného lékaře nebo klinického psychologa (pro tyto potřeby je dostačující doporučení praktického lékaře pro děti a dorost).

 

Úplné informace k zápisům do ZŠ v Kopřivnici jsou k dispozici také ZDE


Informace pro zájemce o zápis do první třídy s rozšířenou výukou

15.03.2021, vložil: Administrátor webu

Talentové zkoušky pro předškoláčky (registrace na www.svetvzdelani.cz - vyberte jeden termín):

 

Kdy: čtvrtek 18. března nebo pondělí 12. dubna

 

Kde: ZŠ 17. listopadu (osobně - formou individuální konzultace)

 

Druhá informační schůzka pro zájemce:

 

Kdy: úterý 6. dubna 2021 v 18. 30

 

Kde: ZŠ 17. listopadu nebo online

 

Vzhledem k mimořádné situaci je možné, že i druhá informační schůzka proběhne online na této adrese: www.svetvzdelani.cz/meet

 

Těšíme se na Vás!

Mgr. Zdeňka Havlíková, ŘŠ

 

Článek zveřejněný v Moravskoslezském deníku ze dne 13.3.2021 si můžete přečíst ZDE

 


Mimořádné opatření MZ - nošení roušek (od 25.2.2021)

24.02.2021, vložil: Administrátor webu

Vážení rodiče,

na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 22. 2. 2021 s účinností od 25. 2. 2021 do odvolání se všem žákům v budově školy zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos a ústa), kterým je zdravotnická obličejová maska (rouška) nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC.

Do 28. 2. 2021 lze místo výše uvedených ochranných prostředků dýchacích cest používat i jiné ochranné prostředky dýchacích cest, které brání šíření kapének.

Tímto Vás žádáme o zajištění požadovaných ochranných prostředků pro své děti (textilní roušky požadavky nesplňují).

Na webových stránkách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy naleznete  informace v sekci Nejčastější dotazy ke školství a koronaviru - FAQ a nejčastější dotazy, kde byla přidána část, která se týká povinnosti nosit ochranné prostředky od 25. 2. 2021. 

https://koronavirus.edu.cz/faq-hlavni-temata-koronaviru-a-skolstvi

 

Úplné informace jsou uvedeny ZDE

Děkujeme za pochopení a spolupráci.

vedení školy


Prvňáčci na ZŠ a MŠ 17. listopadu absolvují rozšířenou výuku se Světem vzdělání

25.01.2021, vložil: Administrátor webu

Jak se daří prvňáčkům, kteří jako první v naší škole absolvují rozšířenou výuku? Co je nejvíce baví?

Jaké bude hodnocení za první pololetí?

 

Podívejte se na reportáž Kabelové televize Kopřivnice:

https://www.youtube.com/watch?v=wNfIWO7OjQo&feature=youtu.be


INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ V TÝDNU OD 25. LEDNA 2021

25.01.2021, vložil: Administrátor webu

Vážení rodiče,

 

jak jste už jistě zaznamenali ve sdělovacích prostředcích, omezení provozu škol znovu pokračuje. V období od 25. ledna provoz škol a školských zařízení i nadále probíhá ve stejném režimu jako v období do 18. ledna 2021. 

 • Informace MŠMT k provozu škol od 25. 1. 2021 (úplné znění ZDE):  (prosím vložit PdF soubor z přílohy)

 

Děkuji za pochopení a spolupráci.

 

Mgr. Z. Havlíková, ředitelka školy


Otevíráme další první třídu s rozšířenou výukou - informativní schůzka pro zájemce

19.01.2021, vložil: Administrátor webu

Vážení rodiče,

 

od 1. září 2021 otevíráme podruhé na naší škole jednu 1. třídu s výukou rozšířenou o hodiny angličtiny, matematiky, logiky a osobnostního rozvoje. Děti tak budou mít denně o 1 hodinu navíc. Pokud Vás tato nabídka oslovila a chtěli byste se dozvědět více o tomto konceptu vzdělávání, přihlaste se na on-line informační schůzku, která se uskuteční v úterý 26. ledna 2021 v 16 hodin. Podrobně vysvětlíme, co od této výuky můžete očekávat, odpovíme na všechny Vaše dotazy.

 

Bližší informace můžete získat na webových stránkách Světa vzdělání..

 

Pro získání odkazu na on-line schůzku je potřeba se zaregistrovat na www.svetvdelani.cz v sekci Registrace.

 

Těšíme se na Vás.  

Mgr. Zdeňka Havlíková

ředitelka školy


Určení školy k péči o děti zaměstnanců vybraných profesí

30.12.2020, vložil: Administrátor webu

V návaznosti na usnesení Vlády České republiky ze dne 23. prosince 2020 č. 1378 o přijetí krizového opatření informujeme, že Rozhodnutím hejtmana kraje prof. Ing. Ivo Vondráka, CSc. ze dne 29. prosince 2020 byla naše škola opět určena k zajištění nezbytné péče o děti od 3 do 10 let zaměstnanců kritické infrastruktury v Moravskoslezském kraji, a to s účinností od 4. ledna 2021 do 10. ledna 2021.

 

Zájemci o tuto službu z uvedených profesí kontaktujte sekretariát školy:

 

Z. Havlíková, ŘŠ


Provoz školy od 4. 1. 2021 - ZMĚNA - pouze žáci 1. a 2. tříd se vrací zpět do škol

28.12.2020, vložil: Administrátor webu

Vážení rodiče, milí žáci,

 

jak jste jistě zaznamenali ze sdělovacích prostředků, od 4. ledna 2021 se vrací do škol pouze žáci prvních a druhých tříd. Pro ostatní žáky 3. – 9. ročníku je znovu zavedena distanční výuka dle nastavených vnitřních pravidel školy.

 

Organizace výuky v naší škole:

 • Prezenční výuka 1. – 2. tříd bude probíhat v homogenních skupinách, kolektivy jednotlivých tříd se nebudou nijak prolínat. Za této podmínky bude umožněn i provoz školní družiny (ráno od 6:00, odpoledne do 16:00).
 • Po celou dobu výuky se budou dodržovat stanovená hygienická pravidla (pravidlo 3R – roušky, rozestupy čisté ruce).
 • V provozu bude také školní jídelna. Ve školní jídelně se mohou prezenčně stravovat pouze žáci v prezenční výuce (1. – 2. r.) a zaměstnanci školy přítomní na pracovišti. Ostatní žáci a zaměstnanci školy si mohou stravu odebrat výdejním okénkem v době od 12:45 – 13:15. Všichni žáci z 1. a 2. tříd zůstávání přihlášeni, ostatním žákům a zaměstnancům bude oběd automaticky odhlášen. Zájemci  o stravování z 3. - 9. tříd a zaměstnanci školy si musí obědy znovu přihlásit.
 • Dál bude platit zákaz zpěvu a tělocviku.
 • Navíc pro zájemce (žáky 3. – 9. r.) škola umožní prezenční individuální konzultace (po individuální domluvě s daným vyučujícím).

 

Příchod žáků 1. a 2. tříd do budovy školy (žáky přebírá TU ve vestibulu školy):

Vchod do školy pro 1. stupeň:                                                                 Vchod do školy pro 2. stupeň:

 •          7:40       1. A                                                                                      7:40       1. B
 •          7:50       2. A                                                                                      7:50       2. B

 

Informace MŠMT k provozu škol od 4. 1. 2021 (úplné znění)

 

Z. Havlíková, ŘŠ


PF 2021

18.12.2020, vložil: Administrátor webu

 

Vážení rodiče, 

děkujeme Vám za vstřícnou spolupráci a podporu Vašich dětí ve vzdělávání v tomto nelehkém kalendářním roce. Přejeme Vám i Vašim rodinám klidné vánoční svátky a v novém roce hlavně hodně zdraví a optimismu. 

 

Mgr. Zdeňka Havlíková

ředitelka školy


Informace o provozu školy v souvislosti s koronavirem do konce roku 2020

16.12.2020, vložil: Administrátor webu

Informace o provozu školy v souvislosti s koronavirem do konce roku 2020 a na začátku nového roku 2021

 

Vláda České republiky dne 14. prosince 2020 usnesením č. 1335 o přijetí krizového opatření zakázala od 21. prosince 2020 do 23. prosince 2020 osobní přítomnost žáků, studentů a účastníků:  základních škol  a školních družin.  

Úplné informace ZDE

V tyto dny nebude probíhat distanční výuka, není v provozu školní družina a žáci nemohou odebírat obědy – všem žákům budou obědy na tyto dny odhlášeny.

Rodiče mohou na tyto dva dny, 21.12. a 22.12. čerpat ošetřovné, tiskopis najdete na stránkách ČSSZ.

Výuka začne po Novém roce v pondělí 4. 1. 2021

 • 1. stupeň ZŠ – prezenční výuka už pro všechny třídy 1. - 5. ročníku. Školní družina bude v provozu, skupiny se nebudou navzájem míchat.
 • 2. stupeň ZŠ – prezenční výuka 9. ročníku. Pro ostatní ostatní ročníky 6. - 8. bude pravděpodobně pokračovat střídavá výuka, polovina tříd se vzdělává prezenčně (ve škole), druhá polovina se vzdělává distančně (doma).  Do školy přijdou ti žáci, kteří měli prezenční výuku absolvovat ve dnech 21. – 22.12.   
  • liché týdny – třídy  6. B, 7. B, 8. B výuka ve škole,  6. A, 7. A, 8. A  výuka doma
  • sudé týdny – třídy  6. A, 7. A, 8. A výuka ve škole, 6. B, 7. B, 8. B výuka doma
 • Na základě metodiky MŠMT pokračuje provoz školní jídelny podle zavedených pravidel.
  • Pozor změna - od 4. 1. 2021 jsou všichni žáci i zaměstnanci na obědy automaticky přihlášeni.
  • Žáci 6. - 8.r., pokud nebudou mít v době střídavé výuky o oběd zájem, si musí obědy odhlásit (nejpozději do 7:00 daného dne).

V případě zhoršení epidemiologické situace po vánočních svátcích může dojít ke změnám provozu školy. Sledujte prosím školní www a Bakaláři - Komens.

Děkujeme za pochopení a spolupráci.

 

Mgr. Zdeňka Havlíková, ředitelka školy


Burza škol

07.12.2020, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Zveme Vás na Burzy škol v on-line podobě. Odkaz ZDE


Důležité informace k nástupu žáků do školy od 30. 11. 2020

27.11.2020, vložil: Administrátor webu

V pondělí 30. 11. 2020 nastupují do školy na povinnou prezenční výuku žáci 3. - 5. tříd a
9. tříd. Žáci 6. – 8. ročníku budou mít tzv. rotační výuku – střídání prezenční a distanční výuky po týdnech.

 

Z důvodu omezení prolínání jednotlivých tříd bude příchod žáků do školy tento:

1. stupeň - žáky si třídní učitelé přebírají před školou v určený čas

2. stupeň - žáky po třídách pouští do šaten p. školník

Žáci školy mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole (včetně školní družiny).

 


Informace o provozu školy vzhledem ke krizovým opatřením vlády v souvislosti s koronavirem

27.11.2020, vložil: Administrátor webu

Stručně: Novinky v provozu školy od pondělí 30. 11. 2020

 • 1. stupeň ZŠ – prezenční výuka už pro všechny třídy 1. - 5. ročníku. Školní družina bude v provozu, ale skupiny se nebudou navzájem míchat.
 • 2. stupeň ZŠ – prezenční výuka 9. ročníku. Pro ostatní ostatní ročníky 6. - 8. se znovu zavádí střídavá výuka, polovina tříd se vzdělává prezenčně (ve škole), druhá polovina se vzdělává distančně (doma).
  • Od 30. 11. 2020 (lichý týden) bude na naší škole výuka na 2. stupni v 6. - 8. ročníku probíhat následovně:
   • liché týdny – třídy 6. A, 7. A, 8. A výuka ve škole, 6. B, 7. B, 8. B výuka doma
   • sudé týdny – třídy 6. B, 7. B, 8. B výuka ve škole, 6. A, 7. A, 8. A výuka doma
 • Od pondělí 30. 11. pokračuje prezenční výuka bez výuky zpěvu a tělesné výchovy. Ruší se také výuka plavání, jsou znovu pozastaveny všechny zájmové školní aktivity (kroužky).
 • S ohledem na ustanovení §184a školského zákona je účast na distančním vzdělávání pro všechny žáky povinná. Pro omlouvání absence při on-line výuce platí stejná pravidla jako při prezenčním vzdělávání.
 • Na základě metodiky MŠMT dochází v provozu školní jídelny ke změnám pravidel:
  • Ve školní jídelně se mohou osobně stravovat pouze žáci v prezenční výuce a zaměstnanci školy přítomní na pracovišti; ostatní žáci a zaměstnanci školy si mohou stravu odebrat výdejním okénkem v době od 13:10 do 13:30 hodin, cizí strávníci v době od 11:00 do 11:20 (vchodem od hřiště). Všichni strávníci mají povinnost v prostorách školní jídelny nosit roušky, s výjimkou doby konzumace stravy. Je potřeba dodržovat stanovené rozestupy.
  • Od 1. 12. 2020 jsou obědy žákům i zaměstnancům automaticky odhlášeny (z provozních důvodů - v případě neodhlášení oběda vzniká nárok na tzv. režie).
  • Prosíme všechny zájemce o stravování, aby se na obědy (ve vybrané dny) znovu přihlásili (nejpozději do 7:00 daného dne).

Na provoz škol a školských zařízení se i nadále vztahuje manuál Provoz škol a školských zařízení ve školním roce 2020/2021 vzhledem ke covid-19, tzv. „Manuál“, Metodika pro vzdělávání distančním způsobem a Metodika Ministerstva zdravotnictví pro nařizování karantény ve školách (Opatření PES pro oblast školstvíInformace k provozu škol a školských zařízení od 25. a 30. 11.).

 

Děkujeme všem za zodpovědné chování vůči sobě navzájem, chráníme tím své zdraví i zdraví všech ostatních (zejména 3R – roušky – ruce – rozestupy).

 

Děkujeme za dodržování a respektování nastavených nových pravidel.

 

Mgr. Zdeňka Havlíková, ředitelka školy


Dotazníkové šetření MAP ORP Kopřivnice pro rodiče

20.11.2020, vložil: Administrátor webu

Vážení rodiče, 

 

informujeme Vás, že v rámci projektu MAP ORP Kopřivnice II je zahájeno II.kolo průzkumu k získání názorů na vnímání škol ze strany pedagogů i ze strany rodičovské veřejnosti. Výsledky pomohou zmapovat prostředí na všech zapojených školách z více úhlů pohledu a budou využity pro strategické plánování rozvoje v oblasti školství a vzdělávání a také při plánování vzdělávacích, rozvojových a implementačních aktivit projektu.

 

Sběr dat bude probíhat do 30.11.2020.
 

Budeme moc rádi, když se do daného šetření zapojíte. Bude to pro nás cenná zpětná vazba pro řízení a chod školy.
Děkujeme Vám za ochotu a spolupráci.
 

Podrobnosti a odkaz na přihlášení do dotazníku ZDE.


Z. Havlíková, ŘŠ


Nabídka T-Mobile SIM karty s datovým balíčkem pro potřebné žáky zdarma

18.11.2020, vložil: Administrátor webu

Vážení rodiče,

 

máme dobrou zprávu pro ty z Vás, kteří máte doma potíže s datovým připojením a nemůžete tak svým dětem zajistit například možnost pro kvalitní připojení na online výukové hodiny přes Google Meet v rámci distanční výuky.

Dáváme tímto na vědomí, že jsme zajistili od společnosti T-Mobile SIM karty zdarma pro rodiny, které mají problémy s připojením na internet. Chceme, aby učení bylo názorné a děti aktivně zapojené.

Proto nabízíme pro celkem 20 potřebných žáků naší školy možnost získat tuto SIM kartu (na 3 měsíce zdarma).

 

Podrobnosti jsou uvedeny ZDE.

 

Z. Havlíková, ŘŠ


Provoz školy od 18. 11. 2020 - žáci 1. a 2. tříd se vrací zpět do škol

12.11.2020, vložil: Administrátor webu

Vážení rodiče, milí žáci,

 

jak jste jistě zaznamenali ze sdělovacích prostředků, od 18. listopadu se vrací do škol žáci prvních a druhých tříd. Pro ostatní žáky 3. – 9. ročníku pokračuje nadále distanční výuka dle nastavených vnitřních pravidel školy.

 

Organizace výuky v naší škole:

 • Prezenční výuka 1. – 2. tříd bude probíhat v homogenních skupinách, kolektivy jednotlivých tříd se nebudou nijak prolínat. Za této podmínky bude umožněn i provoz školní družiny (ráno od 6:00, odpoledne do 16:00).
 • Po celou dobu výuky se budou dodržovat stanovená hygienická pravidla (pravidlo 3R – roušky, rozestupy čisté ruce).
 • V provozu bude také školní jídelna. Ve školní jídelně se mohou prezenčně stravovat pouze žáci v prezenční výuce (1. – 2. r.) a zaměstnanci školy přítomní na pracovišti. Ostatní žáci, zaměstnanci školy a cizí strávníci si mohou stravu odebrat výdejním okénkem v době od 11 – 11:40. Všichni zájemci o stravování ve ŠJ od 18. 11. si musí obědy znovu přihlásit.
 • Dál bude platit zákaz zpěvu a tělocviku.
 • Navíc pro zájemce (žáky 3. – 9. r.) škola umožní prezenční individuální konzultace (po individuální domluvě s daným vyučujícím).

 

Příchod žáků 1. a 2. tříd do budovy školy (žáky přebírá TU ve vestibulu školy):

Vchod do školy pro 1. stupeň:                                                                 Vchod do školy pro 2. stupeň:

 •          7:40       1. A                                                                                      7:40       1. B
 •          7:50       2. A                                                                                      7:50       2. B

 

Informace MŠMT k provozu škol od 18. 11. 2020 (úplné znění):  - ZDE

 

Z. Havlíková, ŘŠ


Přerušení provozu ve školní jídelně od 4. - 13. 11. 2020

03.11.2020, vložil: Administrátor webu

Informace pro všechny přihlášené strávníky 

 

Z důvodu nástupu všech zaměstnanců školní jídelny do povinné karantény jsme nuceni dočasně přerušit provoz ŠJ, a to v období od středy 4. 11. do pátku 13. 11. 2020. Všichni přihlášení strávníci budou ze stravování v tomto termínu automaticky odhlášeni. Stravování v MŠ Polárka a pro dětí rodičů vybraných profesí je zajištěno.

 

Za vzniklé komplikace se tímto všem omlouváme.

Děkujeme za pochopení.

 

Z. Havlíková, ŘŠ


Otevírací doba sekretariátu školy - změna

23.10.2020, vložil: Administrátor webu

Ve dnech od 26. října do 30. října bude sekretariát školy uzavřen.  

V následující dny po dobu nouzového stavu bude provoz školy omezen. Sekretariát školy bude pro osobní kontakt otevřen pouze v následující dny a hodiny:

 

PONDĚLÍ: 7.30 - 10.00, 13.00 - 15.30

STŘEDA: 7.30 - 10.00, 13.00 - 15.30 

 

Jindy pouze v urgentních případech a po předchozí telefonické domluvě na tel. 737 207 291.


Doporučení ministra školství před prázdninami

23.10.2020, vložil: Administrátor webu

Vážení rodiče,

na základě dopisu ministra školství zveřejňujeme informační materiály, které mohou inspirovat k tomu, jak mluvit s dětmi o koronaviru. 

Doporučení MŠMT:

 • pro žáky 1. stupně najdete ZDE
 • pro žáky 2. stupně najdete ZDE
 • nejen pro rodiče najdete ZDE 

Děkujeme Vám za jejich dodržování, každý z nás tak může v boji proti pandemii koronaviru pomoci.


Pravidla pro distanční vzdělávání ve školním roce 2020/2021 - aktualizace k 14. 10. 2020

14.10.2020, vložil: Administrátor webu

Vážení rodiče, milí žáci,

 

s ohledem na vydání nových KRIZOVÝCH OPATŘENÍ VLÁDY VZHLEDEM KE COVID-19, která byla zveřejněna v pondělí 12. 10. 2020, vydávám aktualizovaná Pravidla pro distanční vzdělávání (s účinností od 14. 10. 2020). 


Pravidla pro 1. stupeň najdete ZDE

Pravidla pro 2. stupeň najdete ZDE

 

Nové informace o vydaných krizových opatřeních najdete ZDE


Děkuji Vám všem za pochopení a spolupráci.

 

S přáním pevného zdraví 


Z. Havlíková, ředitelka školy


Uzavření 1. i 2. stupně ZŠ od 14. října 2020

13.10.2020, vložil: Administrátor webu

Vážení rodiče, milí žáci,

na základě usnesení Vlády České republiky ze dne 12. října 2020 č. 1022 se od  14. října do 1. listopadu zakazuje osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání v základní škole. Proto opět přecházíme celá škola na distanční formu výuky. Na rozdíl od jarních měsíců je však vzdělávání touto formou pro žáky povinné.

Doplňující informace:

 • Vedení školy připraví a zveřejní na www a také na Bakalářích pro rodiče během zítřejšího dne:
  • nová "Pravidla pro distanční výuku pro první stupeň ve školním roce 2020/2021" (s účinností od 14. 10. 2020),  
  • aktualizovaná  "Pravidla pro distanční výuku pro druhý stupeň ve školním roce 2020/2021" (s účinností od 14. 10. 2020).  
 • Hlavním komunikačním kanálem mezi školou a žáky I. stupně bude "Škola v pyžamu", kde budou žákům zasílány úkoly. Tyto úkoly budou jednotliví učitelé doplňovat o jiné formy komunikace (např. online hodiny formou videokonference aj.).
 • Hlavním komunikačním kanálem mezi školou a žáky II. stupně zůstává "Google Classroom" (pro přihlášení je nutné použít školní e-mail s doménou @zskop17.cz).
 • Školní družina nebude v provozu.
 • Provoz MŠ Polárka je zachován beze změny.  

Informace ke změnám v provozu školní jídelny:

 • V souladu s metodikou MŠMT ohledně distančního vzdělávání od 12. 10. 2020 mají žáci i při této formě vzdělávání zákonný nárok na dotovaný oběd.   
 • Od 14. 10. do 31. 10. 2020 budou obědy žákům i zaměstnancům automaticky odhlášeny (z provozních důvodů - v případě neodhlášení oběda vzniká nárok na tzv. režie) .   
 • Prosíme všechny zájemce o stravování, aby se na obědy (ve vybrané dny) znovu přihlásili (nejpozději do 7:00 daného dne).
 • Vstup do školní jídelny - zadním vchodem od hřiště. Je potřeba důsledně respektovat hygienická pravidla (dezinfekce rukou, bezpečnostní rozestupy....).
  • Rozpis stravování:
  • 11:00 - 11:20 - cizí strávníci (důchodci, Diakonie)
  • 11:30 - 12:00 - děti rodičů zdravotníků aj. záchranných složek z ORP Kopřivnice
  • 12:00 - 12:45 - naši žáci 1. stupně
  • 13:00 - 13:30 - naši žáci druhého stupně

Děkujeme Vám všem za pochopení a spolupráci.

 

S přáním hlavně pevného zdraví nám všem

 

Mgr. Zdeňka Havlíková

ředitelka školy


Pravidla pro distanční vzdělávání ve školním roce 2020/2021

09.10.2020, vložil: Administrátor webu

Vážení rodiče, milí žáci,

s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci přechází od pondělí 12. 10. 2020 žáci druhého stupně ZŠ na střídavou formu vzdělávání (distanční/prezenční). Má-li výuka fungovat ke spokojenosti všech zúčastněných, je potřeba na počátku stanovit jednotná pravidla, která budou všichni dodržovat. Při jejich sestavování bylo přihlédnuto k odpovědím rodičů v rámci nedávného dotazníkového šetření.

Uvedená pravidla najdete ZDE.

Děkujeme za spolupráci a přejeme Vám všem hlavně pevné zdraví.

Z. Havlíková, ředitelka školy


Informace o provozu školy vzhledem ke krizovým opatřením vlády v souvislosti s koronavirem

09.10.2020, vložil: Administrátor webu

Informace o provozu školy vzhledem ke krizovým opatřením vlády v souvislosti s koronavirem  - s platností od 12. do 30. října 2020

 • 1. stupně základní školy se stávající režim nemění (zakazuje se zpěv). Školní družina bude v provozu, ale skupiny se nebudou navzájem míchat. Ruší se výuka plavání.
 • 2. stupně základních škol se zavádí střídavá výuka, polovina tříd se vzdělává prezenčně (ve škole), druhá polovina se vzdělává distančně (doma).
 • Od pondělí 12. 10. se také pozastavují všechny zájmové školní aktivity (kroužky).
 • S ohledem na ustanovení §184a školského zákona je účast na distančním vzdělávání pro všechny žáky povinná. Pro omlouvání absence při online výuce platí stejná pravidla jako při prezenčním vzdělávání.
 • V naší škole bude výuka na 2. stupni probíhat následovně:
 • 12. – 16. října              6. a 7. ročník výuka ve škole, 8. a 9. ročník výuka doma
 • 19. – 23. října              6. a 7. ročník výuka doma, 8. a 9. ročník výuka ve škole
 • 26. – 30. října             covidové volno pro všechny žáky ZŠ, státní svátek a podzimní prázdniny
 • S V souladu s metodikou MŠMT ohledně distančního vzdělávání od 12. 10. 2020 mají žáci i při této formě vzdělávání zákonný nárok na dotovaný oběd. Žáci druhého stupně, kteří budou na distanční výuce a budou mít o stravování ve ŠJ zájem, mohou osobně přijít na oběd do školní jídelny (v době od 13:00 do 13:30 hodin, vchodem od hřiště). Ostatní žáci si musí oběd sami odhlásit.
 • Aby distanční výuka fungovala ke spokojenosti všech zúčastněných, je potřeba na počátku stanovit jednotná pravidla, která budou všichni dodržovat. Základní informace budou zveřejněna v dalším příspěvku a také rodičům na Bakaláři – Komens.
 • Škola vyzývá všechny žáky, aby se chovali zodpovědně a chránili své zdraví i zdraví všech ostatních.

 

Mgr. Zdeňka Havlíková

ředitelka školyNabídka zájmových kroužků na školní rok 2020/21

03.09.2020, vložil: Administrátor webu

Vážení rodiče,

 

také ve školním roce 2020/21 nabízíme pro Vaše děti  na naší škole výuku zájmových kroužků, kterými tak chceme rozšířit a zlepšit celkovou nabídku školy na výchovu a vzdělávání dětí. Výuka kroužků bude probíhat v prostorách školy hned po vyučování a bude zajištěna našimi pedagogy. Kroužky probíhají od října do konce května (s výjimkou Čtenářského klubu, Klubu deskových her a Sportuj ve škole – od 3. zářijového týdne).

 

Bližší informace a přihláška do kroužku ke stažení ZDE.


Přivítání prvňáčků ve škole

03.09.2020, vložil: Administrátor webu

S radostí jsme letos do nového školního roku přivítali celkem 38 nastupujících prvňáčků. Otevřeli jsme dvě první třídy, z toho jednu třídu pro nadané děti - ve spolupráci se Světem vzdělání.  Slavnostní zahájení bylo z důvodu deště přesunuto z venkovního atria do vnitřních prostor školy. Stejně jako v minulých letech měl tento den pro malé prvňáčky a jejich nejbližší slavnostní charakter, včetně pasování na školáky (s dodržením všech nutných a povinných opatření).

 

Přejeme všem žákům školy i jejich rodičům úspěšný a bezpečný nový školní rok 2020/2021.  

 

Mgr. Zdeňka Havlíková

ředitelka školy


Informace k zahájení školního roku 2020/2021

26.08.2020, vložil: Administrátor webu

V úterý 1. září 2020 se opět sejdeme po prázdninách. Provoz škol se bude řídit aktualizovaným manuálem MŠMT ČR, doporučeními ČŠI i tzv. "semaforem" a s ním souvisejícími opatřeními.  Žáci nedokládají čestné prohlášení, v prostorách školy nenosí roušky. V případě karantény, či červeného stupně se na 14 dní bude učit "na dálku"/distančně. Více naleznete na našem webu ZDE

 

Přejeme všem úspěšný a bezpečný nový školní rok 2020/2021.

Těšíme se na Vás!!!

 

Harmonogram slavnostního zahájení školního roku v úterý 1. září 2020:

 • 8:00 hodin: slavnostní zahájení školního roku ve 2. až 9. třídách venku ve vnitřním atriu, v případě špatného počasí ve třídách.
 • 8:30 hodin1. ročník - slavnostní zahájení školního roku venku ve vnitřním atriu, v případě špatného počasí ve vestibulu školy. Stejně jako v minulých letech pro malé prvňáčky a jejich nejbližší bude mít tento den slavnostní charakter.  Vzhledem k všeobecně známým protikoronavirovým opatřením rozhodlo vedení školy o možnosti účasti maximálně dvou dospělých osob doprovázejících svého potomka první den do školy. Doprovod může vstoupit do školní budovy pouze v roušce. Malé děti ji mít nemusí. Po skončení zahájení se rodiče s dětmi 1. ročníku odeberou do tříd, kde proběhne první školní setkání dětí a paní učitelek a následně první TŘÍDNÍ SCHŮZKY.  V průběhu bude možnost konzultace s vychovatelkami školní družiny.

První školní týden proběhne následovně (mimo 1. ročník):

 • Úterý 1. září 2020 - 2 vyučovací hodiny (do 10:00 hodin).  Obědy se budou první školní den vydávat od 10:00 do 11:00 hodin, v následujících dnech podle vnitřního řádu ŠJ.  

Školní družina pro žáky je od 1. 9. otevřena ráno od 5:45, odpoledne do 16:00.

 • Středa 2. září 2020 od 8:00 hodin - třídnické práce, výměna učebnic - 4/5 vyučovací hodiny(1. stupeň/2. stupeň).
 • Čtvrtek 3. září 2020 - třídnické práce, sešity a pracovní sešity, třídnická hodina -  4/5 vyučovací hodiny(1. stupeň/2. stupeň).
 • Pátek 4. září 2020 - vyučování podle rozvrhu.

Od pondělí 7. září 2020 začne pravidelné vyučování včetně odpoledního vyučování.

 

Mgr. Zdeňka Havlíková

ředitelka školy


Reportáž o prázdninových příměstských táborech s Mensou v naší škole

26.08.2020, vložil: Administrátor webu

 

Reportáž KTK o prázdninových táborech si můžete prohlédnout ZDE.

 

27. 7. – 31. 7. 2020 příměstský camp „Pokusy“

3. 8. – 7. 8. 2020 příměstský camp „Objevujeme svět”

 

Děkujeme p. Kytkové z MAP ORP Kopřivnice a p. Kalusové z Mensy ČR za zajištění a skvělou spolupráci :-)

Pro velký úspěch příští rok o prázdninách zopakujeme!!!


Dva příměstské campy s Mensou v Kopřivnici - v zázemí naší školy

14.07.2020, vložil: Administrátor webu

Vážení rodiče,
máme pro Vás novou informaci, jak můžeme pro Vaše zvídavé děti  zajistit zajímavý program během letních prázdnin.

MAP v Kopřivnici se podařilo zajistit dva příměstské campy ve spolupráci s MENSOU, a to v zázemí naší ZŠ a MŠ 17. listopadu.

Cílová skupina jsou žáci 7 - 12 let v rámci ORP Kopřivnice.

Max. kapacita - 15 dětí!

 

27. 7. – 31. 7. 2020 příměstský camp „Pokusy“

3. 8. – 7. 8. 2020 příměstský camp „Objevujeme svět”

Cena: Kč 750,-/1 účastník/ týdenní camp.

Cena: V ceně je zahrnut program a strava – svačina, oběd, pitný režim.

Přímé odkazy na informace a možnosti přihlášení na jednotlivé campy najdete v přiloženém letáčku.

 

Těšíme se na Vás!!!
Z. Havlíková, ŘŠ


Přejeme Vám všem krásné prázdniny!

03.07.2020, vložil: Administrátor webu

Děkujeme všem rodičům a žákům za spolupráci nejen při distanční výuce ve školním roce 2019/2020. 

Přejeme Vám všem krásné prázdniny a v září se těšíme ve zdraví a snad i bez roušek na shledanou! 


Informace o provozu sekretariátu v době hlavních prázdnin

03.07.2020, vložil: Administrátor webu

V době hlavních prázdnin není stanovena pevná provozní doba sekretariátu. Doporučujeme se předem domluvit telefonicky nebo e-mailem.

 

Podrobnosti a kontaktní údaje jsou uvedeny zde.


Vedení města ocenilo žáky devátých tříd, kteří prospěli s vyznamenáním

28.06.2020, vložil: Administrátor webu

Ve středu 24. června byli v Ringhofferově vile oceněni žáci devátých tříd, kteří ukončili povinnou školní docházku s vyznamenáním.  Na slavnostním obřadu byli přítomni, nejen samotní žáci a jejich rodiče, ale i vedení města, ředitelé základních škol a také třídní učitelé. Z naší školy obdrželo toto ocenění hned 13 žáků z devátých tříd. Srdečně gratulujeme všem vyznamenaným žákům a přejeme jim hodně dalších úspěchů při studiu na střední škole i v osobním životě. Poděkování patří také rodinám žáků a všem učitelům, kteří se na jejich vzdělávání a výchově podíleli.

 

Mgr. Zdeňka Havlíková, ŘŠ


Letos opět Zlatá medaile pro naši školu ze Sazka olympijského víceboje

28.06.2020, vložil: Administrátor webu

Naše škola opět získala letos v červnu zlatou medaili za aktivní účast v projektu Sazka olympijský víceboj 2019/2020 v rámci kampaně Česko sportuje. Škola dosáhla skvělého úspěchu - zapojení 97 % žáků! 
Děti celý podzim v hodinách tělesné výchovy plnily sportovní disciplíny. Odměnou jim bude v úterý 30.6. společně s vysvědčením také předání diplomu OV.
Všem dětem děkujeme za účast a již nyní se těšíme na příští sezónu! 


ZÁVĚR ŠKOLNÍHO ROKU - PŘEDÁNÍ VYSVĚDČENÍ - 30. 6. 2020

20.06.2020, vložil: Administrátor webu

Předání vysvědčení se budou moci zúčastnit všichni žáci školy - bez omezení počtu, ve svých kmenových třídách, se svým TU.

Předání vysvědčení pro žáky 1. stupně proběhne v úterý 30. 6. ve třídách, a to od 8.00 - 9:40 hodin. Pro přihlášené žáky je zajištěn oběd (od 10:00 do 10:30) a také školní družina (do 15:30).

Předání vysvědčení pro žáky 2. stupně proběhne v úterý 30. 6. ve třídách, a to od 9.00 - 9:45 hodin.  

Žáci musí přinést čestné prohlášení (pokud prozatím škole neodevzdali). Do školy nemohou přijít osoby s příznaky virového onemocnění.

Vysvědčení nepřítomným žákům se bude vydávat v pracovních dnech 1. až 10. července od 8 – 12 hodin na sekretariátu školy, a to pouze žákům nebo jejich zákonným zástupcům.

Mgr. Zdeňka Havlíková, ŘŠ


Informační schůzka rodičů budoucích prvňáčků - 25. 6. 2020

18.06.2020, vložil: Administrátor webu

Rodiče budoucích prvňáčků jsou srdečně zváni na informační schůzku k nástupu dětí do školy, která se uskuteční ve čtvrtek 25. 6. 2020 v 16 hodin ve 3. patře budovy 1. stupně školy.

Na setkání se těší budoucí paní učitelky třídy 1. A Mgr. Martina Petrlíková a 1. B Mgr. Monika Tomanová


Informace pro rodiče žáků 2. stupně

29.05.2020, vložil: Administrátor webu

Od 8. 6. 2020 je Vládou ČR umožněno vzdělávání žáků  2. stupně ve škole formou výuky ve skupinách. Vzhledem k současným ztíženým podmínkám provozu naší školy a k metodice vydané MŠMT nejsme bohužel z kapacitních důvodů zajistit možnost plného návratu žáků 2. stupně od 8. června (personální důvody + nedostatek odpovídajících místností).  V pavilonu druhého stupně už navíc probíhají stavební úpravy v souvislosti s rekonstrukcí učebny Př. 

 

Vzdělávací aktivity žáků 2. stupně od 8. 6. 2020:

 

 • Výuka 2. stupně bude nadále pokračovat formou distančního vzdělávání
 • Žákům ale bude nabídnuta možnost dobrovolné - individuální nebo skupinové konzultace z hlavních předmětů. Sledujte informace od jednotlivých vyučujících na žákovských profilech Bakaláři - Komens, ve školním mailu či na už zavedených Google Classrooms.
 • Žáci se mohou potkat na třídnické hodině (do 15 žáků) se svým TU. Bližší informace sdělí každý TU obvyklým způsobem.
 • Žáci si mohou osobně vyzvednout vysvědčení za 2. pololetí školního roku 2019/2020. Organizace předání vysvědčení dne 30. 6. bude včas upřesněna.

 

Škola již umožňuje vzdělávání žáků 9. tříd od 11. 5. a žáků 1. stupně od 25. 5. za podmínek stanovených MŠMT (skupiny po 15 žácích, rozestupy,….).  

 


NÁSTUP ŽÁKŮ 1. STUPNĚ DO ŠKOLY OD 25. 5. 2020

20.05.2020, vložil: Administrátor webu

Vážení rodiče,

 

v příloze č.1 najdete pokyny k Organizačnímu zajištění nástupu žáků 1. stupně od 25. 5. 2020. 

 

V příloze č. 2 najdete Vzor čestného prohlášení, které musíte vyplnit. Děti je odevzdají při nástupu do školy. Čestné prohlášení je také k dispozici ve vestibulu školy. Čestné prohlášení vyplňujte k datu 25. 5. 2020.

 

V příloze č. 3 najdete Rozdělení žáků do jednotlivých skupin.


Oznámení rozhodnutí o přijetí/nepřijetí do MŠ Polárka od 1. 9. 2020

20.05.2020, vložil: Administrátor webu

Vážení rodiče, 

 

oznámení rozhodnutí o přijetí/nepřijetí do MŠ Polárka najdete v příloze zde.  

 

V případě podání přihlášek o předškolní vzdělávání na více MŠ Vás prosíme o potvrzující informaci, zda Vaše dítě do MŠ Polárka nastoupí (pokud možno obratem).

Uvolněné místo bude poskytnuto nepřijatým zájemcům dle platných kritérií pro přijímací řízení do MŠ pro školní rok 2020/2021.

 

Děkujeme za pochopení.

Mgr. Zdeňka Havlíková, ŘŠ  


VÝBĚR VOLITELNÉHO PŘEDMĚTU

14.05.2020, vložil: Administrátor webu

Vážení rodiče,

 

děti 2. ročníku a 6. – 9. ročníku budou v následném školním roce 2020/2021 pokračovat ve výuce podle školního vzdělávacího programu, jehož nedílnou součástí je povinně volitelný předmět.

 

Pro výuku volitelného předmětu tak vybírají jeden předmět (1 hodina týdně):

 

Žáci budoucího 2. roč. (letošní 1. roč.) – Anglický jazyk nebo Informatika

Žáci budoucího 6. roč. (letošní 5. roč.) – Programování nebo Sportovní hry

Žáci budoucího 7. roč. (letošní 6. roč.) – Český jazyk a komunikace (psaní všemi 10) nebo Programování

Žáci budoucího 8. roč. (letošní 7. roč.) – Německý jazyk nebo Ruský jazyk

Žáci budoucího 8. roč. (letošní 7. roč.) – Český jazyk a komunikace (psaní všemi 10) nebo Sportovní hry

Žáci budoucího 9. roč. (letošní 8. roč.) – Matematicko-fyzikální seminář nebo Český jazyk a komunikace

 

Přihlašování do jednotlivých předmětů bude spuštěno dne 18. 5. 2020 na webových stránkách školy v systému Bakaláři – v tzv. Anketě. Toto přihlášení není možné provádět z mobilních telefonů pomocí stažené mobilní aplikace Bakaláři.

 

K odeslání přihlášky je potřeba si otevřít webové stránky naší školy www.zskop17.cz, tam se přihlásit do Bakalářů. POZOR!! – přihlašování je nutné provést přes přihlašovací údaje RODIČŮ. Do vyplňování Ankety se rodiče dostanou z nabídky Ankety – vyplňování anket a volbou ikony tužky. Pokud někdo nemá přihlašovací údaje do Bakalářů, kontaktujte co nejdříve ZŘ, RNDr. Nevludovou. Anketa bude ukončena v neděli 24. 5. 2020.

 

Podle počtu žáků ve třídě mohou být z kapacitních důvodů otevřeny dvě skupiny. Počet míst v každé skupině je tedy omezen a po naplnění kapacity se již nebude možné na daný předmět přihlásit. Pokud žák nebude přihlášen do žádného volitelného předmětu, bude do předmětu zařazen dle aktuální situace.

 

Konečné rozhodnutí je v kompetenci ředitelky školy podle počtu přihlášených žáků do jednotlivých skupin.

 

Děkujeme za pochopení

Mgr. Zdeňka Havlíková, ředitelka školy


INFORMACE O STRAVOVÁNÍ VE ŠKOLNÍ JÍDELNĚ od 25. 5. 2020

13.05.2020, vložil: Administrátor webu

V době od 25. 5. do 29. 5. bude školní jídelna pro přihlášené zájemce poskytovat studenou stravu.

 

Ceny obědů:

 • pro 1. – 4. třídu (23 Kč/1 oběd)                115 Kč /5 obědů
 • pro 5. třídu (25 Kč /1 oběd)                        125 Kč/5 obědů
 • pro děti v MŠ Polárka (32 Kč /1 den)      160 Kč/5 dní      

 

Platbu za stravné je možné provést:

1) bankovním převodem na účet školy:

 • číslo účtu: 1000336801/0100, variabilní symbol 777, specifický symbol 1.
 • Do zprávy pro příjemce uveďte jméno a příjmení dítěte.

2) nebo hotově:

 • v kanceláři ŠJ (zadní vchod od školního hřiště)
 • ve dnech 18. 5. – 20. 5., v době od 8 – 12 a 14 – 16 hodin.

 

Od 1. 6. se budou ve školní kuchyni pro přihlášené strávníky připravovat teplé obědy.

Stravné za měsíc červen bude strženo inkasní platbou všem žákům 1. stupně a všem dětem v MŠ Polárka (pro zjednodušení způsobu úhrady stravného).

 

Prosíme rodiče těch dětí a žáků, kteří nebudou chodit od 1. 6. do MŠ či ZŠ, nebo nebudou mít o obědy v době přítomnosti ve výuce zájem, aby si obědy na měsíc červen pokud možno sami odhlásili (do 31. 5.).

 

Děkujeme za pochopení a spolupráci.

Z. Havlíková, ŘŠ


OTEVŘENÍ MŠ POLÁRKA

12.05.2020, vložil: Administrátor webu

Vážení rodiče,

 

v souvislosti s uvolňováním vládních opatření a na základě jednání se zřizovatelem města Kopřivnice budeme znovu obnovovat provoz i naší školky Polárky.

 

Otevření  MŠ:  

 • pondělí 25. 5. 2020 - v upraveném provozu 6.30 – 15.30 hod.

 

Podrobnější informace o podmínkách nástupu do MŠ naleznete na svých emailech, popřípadě budete telefonicky kontaktováni - nejpozději do středy 13. 5. 2020.


Nástup žáků 1. stupně od 25. 5. 2020

05.05.2020, vložil: Administrátor webu

Vážení rodiče,

od 25. května bude možná osobní přítomnost žáků prvních stupňů základních škol na vzdělávacích aktivitách formou školních skupin. Účast žáků však nebude povinná. V rámci ochrany rizikových skupin pedagogických i nepedagogických pracovníků, ale stejně tak žáků a jejich rodinných příslušníků bude i nadále pokračovat distanční výuka.

 

Škola se bude při vzdělávání žáků řídit doporučením MŠMT  (OCHRANA ZDRAVÍ A PROVOZ ZÁKLADNÍCH ŠKOL V OBDOBÍ DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020.) Tento závazný dokument je aplikován na podmínky naší školy – zde.

 

Při prvním vstupu do školy žák odevzdá čestné prohlášení podepsané rodičem ( zákonným zástupcem ) – příloha ke stažení.

 

Následující krátký dotazník vyplňte pouze v případě, že máte zájem, aby Váš syn/dcera nastoupil/a od 25.5.2020 do školy. Termín odeslání dotazníku – do pondělí 11. 5. 2020 (do 15:00).

 

Obědy pro děti ve školní jídelně budou pro zájemce o školní stravování zajištěny.

 

Odkaz na dotazník pro rodiče žáků 1. - 5. ročníku ZŠ je umístěn zde.

 

Děkujeme Vám za spolupráci.

 

Mgr. Zdeňka Havlíková, ředitelka školy


Výuka žáků 9. ročníku od 11. 5. 2020

04.05.2020, vložil: Administrátor webu

V souladu s usnesením vlády č. 491 ze dne 30. dubna 2020 je od 11. 5. 2020 umožněna osobní přítomnost žáků 9. ročníků pro účely přípravy na přijímací zkoušky.

Vzdělávání žáků 9. tříd bude probíhat ve škole formou konzultací a výuky ve skupinách (do 15 žáků). Výuka bude zaměřena hlavně na přípravu k přijímacím zkouškám (dle metodického pokynu MŠMT).

Tento způsob vzdělávání je dobrovolný.  Pro žáky, kteří tuto možnost nevyužijí, bude probíhat výuka distanční formou jako doposud. Výuka se bude konat pravidelně v pondělí a ve středu v dopoledních hodinách ve dvou blocích (M a ČJ) po hodině a půl. 

Podmínky nástupu do školy od 11. 5. 2020:

 1.  Do čtvrtku 7. 5. 2020 do 12:00 hodin přihlásit žáka 9. ročníku prostřednictvím zprávy třídnímu učiteli v Bakalářích nebo e-mailem na adresu třídních učitelů 9. ročníku.
 2.  Povinnost odevzdat v den nástupu ve škole čestné prohlášení, že dítě není v kontaktu s rizikovou skupinou osob (senioři, chronicky nemocní lidé) - formulář je ke stažení zde nebo k vyzvednutí v tištěné podobě ve vestibulu školy.
 3.  Povinnost zákonných zástupců zajistit denně dvě roušky.
 4. Obědy pro žáky nebudou zajištěny (platí do konce května).

Rodiče deváťáků mají možnost přihlásit své dítě ke vzdělávání ve škole závazným způsobem (viz bod č.1) do 7. 5. 2020. Prosíme o včasnou přihlášku. Po tomto termínu nebude již možné dítě přihlásit.

Podrobné informace s přílohami obdrží rodiče také ve zprávě v Bakalářích.

Děkujeme za spolupráci.

Mgr. Zdeňka Havlíková, ředitelka školy


Oznámení rozhodnutí o přijetí žáků do 1. ročníku ZŠ k 1. 9. 2020

04.05.2020, vložil: Administrátor webu

Oznámení rozhodnutí o přijetí žáků do 1. ročníku od nového školního roku 2020/2021 je ke stažení zde.


Závěrečné hodnocení žáka na vysvědčení na konci druhého pololetí školního roku 2019/2020

01.05.2020, vložil: Administrátor webu

V souvislosti s uzavřením škol v důsledku pandemie koronaviru vydalo MŠMT dne 27. 4. 2020  novou vyhlášku č. 211/2020 Sb., o hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019/2020. 

 

Hodnocení výsledků vzdělávání žáka za druhé pololetí školního roku 2019/2020 vychází:

 

a) z podkladů pro hodnocení získaných ve druhém pololetí v době, kdy měl žák povinnost řádně docházet do školy (tj. do 10. 3. 2020);

b) podpůrně z podkladů pro hodnocení získaných při vzdělávání na dálku, pokud má pro takové vzdělávání žák podmínky, nebo podpůrně z podkladů pro hodnocení získaných při vzdělávacích aktivitách konaných ve škole v době, kdy žák nemá povinnost řádně docházet do školy;

c) podpůrně z hodnocení výsledků žáka za první pololetí školního roku 2019/2020.

 

Pravidla ve školním řádu nebo pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků schválená školskou radou, která jsou v rozporu s odstavcem 1 nebo která neumožňují hodnocení žáků za druhé pololetí školního roku 2019/2020 podle odstavce 1, se nepoužijí.

 

Pro druhé pololetí školního roku 2019/2020 připadá den vydání vysvědčení na úterý 30. června 2020. Způsob předávání vysvědčení se bude odvíjet od aktuální epidemiologické situace a omezení z ní plynoucí. O konkrétním postupu včetně termínů Vás budeme informovat na webových stránkách školy.

 

Z. Havlíková, ředitelka školy

 

Vyhláška č. 211/2020 Sb., o hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019/2020


Školní hřiště je znovu otevřeno pro veřejnost

01.05.2020, vložil: Administrátor webu

Na základě usnesení vlády o přijetí krizového opatření ze dne 23.4. se zřizovatel ZŠ v Kopřivnici rozhodnul k 30.4. otevřít všechna školní hřiště ve městě pro veřejnost za podmínek striktního dodržování provozních pravidel.

 

Otevírací doba: 

 • PONDĚLÍ až PÁTEK 14.00 - 19.00
 • VÍKENDY + SVÁTKY 9.00 - 19.00

 

UPOZORNĚNÍ: Návštěvníci vstupují na obě hřiště na vlastní riziko. To znamená, že za své chování přebírají veškerou zodpovědnost, včetně případného postihu z důvodu nedodržování bezpečnostních či hygienických nařízení vlády ČR.

Celá zpráva

1. TŘÍDA PRO NADANÉ DĚTI - INFORMAČNÍ SCHŮZKA ONLINE

04.04.2020, vložil: Administrátor webu

Vážení přátelé nejen z Kopřivnice, 

zveme Vás na informativní schůzku o organizaci výuky v nově otevírané první třídě pro talentované děti na ZŠ 17. listopadu. Bude se konat ONLINE!
Připojte se na naše stránky ve středu 8. dubna v 15.30 na tomto odkazehttp://www.svetvzdelani.cz/meet

Dozvíte se také informace o průběhu talentových zkoušek, které se uskuteční rovněž online formou dne 15. 4. 2020.
Těšíme se na všechny rodiče, kteří mají zájem o náš koncept vzdělávání a mají doma zvídavého předškoláčka! 

Další informace také na  https://svetvzdelani.cz/koprivnice/ . 


Pro on-line informační schůzky jsme vybrali platformu Google Meet Hangouts. Pokud se budete chtít připojit z mobilního telefonu, je potřeba nainstalovat aplikaci Hangouts Meet. Informační schůzku můžete sledovat nemaje mikrofon i kameru, stačí vám reproduktory či sluchátka. Pokud budete chtít vznést dotaz, můžete použít záložku Chat a dotaz napsat anebo říci do mikrofonu. Děkujeme Vám za pochopení v případě technických obtíží.

 


Tým Světa vzdělání (helpline 739 99 22 12)  


ZÁPISY DĚTÍ DO 1. TŘÍD ZÁKLADNÍ ŠKOLY

02.04.2020, vložil: Administrátor webu

Milí rodiče,

 

v souvislosti s mimořádnými opatřeními ministerstva zdravotnictví a vlády se v letošním roce uskuteční zápis dětí do 1. tříd ZŠ ve školách zřizovaných městem Kopřivnice v termínu od 16. dubna do 30. dubna 2020 bez osobní přítomnosti dětí ve škole.

 

V naší škole jsme pro vás nově připravili možnost přihlásit Vaše dítě k povinné školní docházce z pohodlí domova systémem online. Stejně tak můžete online podat žádost o odklad povinné školní docházky. Jak to celé funguje?

 

Na našich webových stránkách  www.zskop17.cz v pravé horní části kliknete v termínu od 16. - do 30. dubna na odkaz Online zápis do školy/Zapsat dítě on line. Zobrazí se vám formulář, kde vyplníte potřebné osobní údaje včetně kontaktních informací. Tento formulář se poté automaticky odešle do systému školy. Úspěšné odeslání žádosti bude zástupci potvrzeno odesláním emailové zprávy obsahující předvyplněnou žádost v PDF, žádost o odklad povinné školní docházky, instrukce k zápisu a registrační číslo uchazeče.

 

Potom už zbývá pouze dokončení formální části, a to podpis zákonného zástupce dítěte. Vyplněný PDF soubor si tedy vytisknete a do naší školy ho doručíte v termínu od 16. dubna do 30. dubna 2020 osobně nebo odešlete poštou. Můžete ho také poslat mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze poslat prostý mail) nebo do datové schránky školy.

 

V případě, že zákonný zástupce nemůže z jakéhokoliv důvodu elektronickou přihlášku odeslat, může ke školní docházce své dítě přihlásit tradičním způsobem (vyplněním potřebných formulářů, které  lze stáhnout z našich www nebo vyzvednout osobně ve škole).

 

Těšíme se na Vás!

vedení školy


Omezení úředních hodin na sekretariátu školy

19.03.2020, vložil: Administrátor webu

V souvislosti s omezením volného pohybu osob se mění úřední hodiny na sekretariátu školy takto:

        pondělí          08 – 15 hodin

        středa            08 – 15 hodin

V ostatní dny, případně v jinou dobu jsou administrativní pracovnice k dispozici jen po předchozí telefonické domluvě na č. 556 821 307, 737 207 291. 

Na mailovou adresu skola@zskop17.cz, případně ekonom@zskop17.cz je samozřejmě možné se obracet každý den, např. s žádostí o ošetřovné. 

Prosím zvažte tuto možnost, omezíte tak kontakt naší administrativní pracovnice s velkým počtem osob a chráníte tím i své zdraví.

Děkuji za pochopení.

 

S pozdravem a přáním pevného zdraví

Z. Havlíková, ředitelka školy


NÁMĚTY PRO DOMÁCÍ VZDĚLÁVÁNÍ - odkazy na stránky s výukovými materiály

17.03.2020, vložil: Administrátor webu

Milí žáci, milí rodiče,

všichni vyučující v jednotlivých třídách a předmětech intenzivně pracují na výukových materiálech, pracovních listech, zadání samostatných prací a dalších podkladech, abychom mohli co nejvíce eliminovat dopady zrušené školní docházky. Přemýšleli jsme o cestách, jak veškerou podporu k žákům dostat. Připravili jsme pro vás přehled užitečných on line odkazů pro domácí vzdělávání. Níže najdete pěkně pohromadě v abecedním pořadí odkazy na stránky, které by vám mohly pomoci při učení doma. Tento seznam budeme průběžně aktualizovat. 

Učitelé vám budou posílat zadání domácí přípravy přes aplikaci Bakaláři - Komens.

Přejeme vám hodně zdaru.

 

Dále doporučujeme:

Od pondělí 16. března Česká televize spustila unikátní projekt nazvaný UčíTelka (lze sledovat i prostřednictvím internetu – odkaz zde).

Každý všední den od devíti čeká na programu ČT2 na žáky prvního stupně vyučování prostřednictvím televizní obrazovky. Rozvrh vyučování na tento týden je zde

ČT2 nezapomíná ani na starší školáky! "Odpoledka" začíná každý všední den od 12:00 na ČT2V rámci tohoto vysílání vás čekají pořady, které pomůžou školákovi k samostudiu. Nebudou scházet témata, která rozšíří znalosti v oblasti fyziky, přírodopisu, nebo zeměpisu. Odpoledka bude vzdělávat každý všední den od 12:00 do 15:00 na ČT2! ️ www.ceskatelevize.cz/odpoledka

Když nemůžou vaše děti do školy, pusťte si školu domů. Připravte se s námi na přijímací zkoušky na střední školu.

Nový pořad Škola Doma startuje v úterý 17. 3. ve 14:00 na ČT1 a v iVysílání ️ http://bit.ly/38TAVhL 

Z. Havlíková, ŘŠ  

Výukové materiály a pomůcky pro 1. – 5. ročník:

Scio - procvičovací testy z M a Čj zdarma

Abaku

Dějiny udatného českého národa

Matýskova matematika 

Scio - procvičovací testy

Školákov

Umíme česky

Zažij radost s češtinou

Zažij radost s matematikou

 

Výukové materiály a pomůcky pro 6. – 9. ročník:

Opičí matrika - procvičuj si matiku nejen na přijímačky  

 Scio - procvičovací testy z M a Čj zdarma

Abaku

Dějiny udatného českého národa

English Grammar Online

English Me

Flexibooks

Fraus

Fred

Help for English

Internetová jazyková příručka

Khanova škola

Minecraft – Education edition

NEZkreslená věda

Quizlet

Slavné dny

Scio - procvičovací testy

Škola s nadhledem 

Umíme česky

Zábavný zeměpis

Zažij radost s matematikou  

 

Pro žáky 9. ročníku – podpora při přípravě na přijímačky:

Opičí matrika - procvičuj si matiku nejen na přijímačky

Cermat

EDUFIX

V úterý a ve čtvrtek od 14 hodin nabízí Česká televize v pořadu Škola doma na programu ČT1 pomoc s přípravou na přijímací zkoušky.

V úterý se bude procvičovat čeština a ve čtvrtek matematika.

 

Pro učitele

Náměty a zdroje k výuce na dálku:

Souhrnné informace pro výuku na dálku 

Vzdělávací zdroje na dálku - web MŠMT 

Záznamy z webinářů pro učitele - SYPO

Bakaláři - výukové zdroje

Otevřené vzdělávání

Škola a učitele, Rodiče vítáni

Webináře

Webináře SYPO


UZAVŘENÍ ZŠ 17. LISTOPADU do odvolání

10.03.2020, vložil: Administrátor webu

Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 10.3.2020 se pro žáky ZŠ od středy 11. března uzavírají plošně všechny základní školy v ČR, a to až do odvolání.

 

Sledujte prosím také i nadále průběžně naše komunikační kanály, tj. aplikaci Bakaláři a webové stránky školy. O změnách v nastalé situaci Vás budeme informovat.

 

Další informace:

 • Provoz MŠ Polárka zůstává prozatím beze změny.
 • Rodiče dětí a žáků do 10 let mohou podat u svého zaměstnavatele žádost o tzv. ošetřovné (viz příloha - tiskopis potvrzuje výhradně škola).
 • Žákům budou zadávány úkoly a náměty pro domácí přípravu pomocí elektronické korespondence.
 • Škola také odkládá termín konání plánovaných akcí pro veřejnost - Den otevřených dveří.
 • Zítřejší talentové zkoušky dne 11. 3. se Světem vzdělání do třídy s rozšířenou výukou pro předškolní děti z MŠ se uskuteční beze změny.
 • Obědy ve ŠJ byly všem strávníkům ZŠ automativky odhlášeny.

 

Mimořádné opatření - uzavření ZŠ, SŠ a VŠ od 11. 3. 2020

Karanténa a ošetřovné (informace pro rodiče)

Žádost o ošetřovné 


Koronavirus - doporučení pro školy v MSK

03.03.2020, vložil: Administrátor webu

V návaznosti na jednání Bezpečnostní rady Moravskoslezského kraje dne 2. 3. 2020 a v návaznosti na doporučení k aktuální epidemiologické situaci vydané Krajskou hygienickou stanicí Moravskoslezského kraje v Ostravě, jak postupovat při návratu z rizikových oblasti Itálie, zveřejňujeme několik zásadních doporučení a opatření, jejichž naplňování má za cíl snížit možnost přenosu nákazy mezi obyvateli v kraji. V zájmu předběžné opatrnosti děkujeme všem za spolupráci a za respektování uvedených doporučení. 

 

Koronavirus - doporučení pro školy a školská zařízení v MSK

 

Informace ke koronaviru pro školy a školská zařízení v MSK

 

Mgr. Zdeňka Havlíková, ředitelka školy 


1. třída s rozšířenou výukou na ZŠ 17. listopadu v Kopřivnici - informace o talentových zkouškách

02.03.2020, vložil: Administrátor webu

Informační schůzkaNové informace pro všechny rodiče budoucích prvňáčků:

 

Jak už jistě víte, v září 2020 budeme v naší škole ve spolupráci se Světem vzdělání, z. s. otevírat třídu s rozšířenou výukou angličtiny, matematiky a logiky od prvního ročníku ZŠ.

 

Pro zájemce přidáváme informaci o konání prvního termínu talentových zkoušek:
- středa 11. března, v ZŠ 17. listopadu Kopřivnice
Pro přihlášení k talentovým zkouškám použijte www.svetvzdelani.cz , kde je potřeba se nejdříve zaregistrovat a následně vyplnit on line přihláškový formulář - čas termínu talentových zkoušek si volíte sami. Bližší informace na www.svetvzdelani.cz.

 

Reportáže kopřivnické kabelové televize z druhé informativní schůzky pro rodiče:

https://www.youtube.com/watch?v=KwWzYsZYcZE&feature=youtu.be

 

Pokud se o našem konceptu chcete dozvědět více, přijďte se podívat na další (již třetí) informační schůzku. Představíme Vám Svět vzdělání. Dozvíte se, co všechno od nás můžete očekávat, a zodpovíme veškeré Vaše dotazy. 

Pokud jste nestihli první termín talentových zkoušek, je pro Vás připraven ještě druhý termín, který se uskuteční v úterý 14. 4. 2020. Výsledky o přijetí obdržíte následný den - 15. 4. 2020 (před zápisem 1. tříd ZŠ v Kopřivnici).
 

Třetí informační schůzka se bude konat ve středu 8. dubna 2020 v 15.30 v budově školy – ZŠ 17. listopadu v Kopřivnici.

 

Mgr. Zdeňka Havlíková, ředitelka školy


1. třída s rozšířenou výukou - informační schůzka pro rodiče, informace o talentových zkouškách

14.02.2020, vložil: Administrátor webu

Informační schůzkaNové informace pro všechny rodiče budoucích prvňáčků:

 

Jak už jistě víte, v září 2020 budeme v naší škole ve spolupráci se Světem vzdělání, z. s. otevírat třídu s rozšířenou výukou angličtiny, matematiky a logiky od prvního ročníku ZŠ.

 

Pro zájemce přidáváme informaci o konání prvního termínu talentových zkoušek:
- středa 11. března, v ZŠ 17. listopadu Kopřivnice
Pro přihlášení k talentovým zkouškám použijte www.svetvzdelani.cz , kde je potřeba se nejdříve zaregistrovat a následně vyplnit on line přihláškový formulář - čas termínu talentových zkoušek si volíte sami. Bližší informace na www.svetvzdelani.cz.

 

Reportáže kopřivnické kabelové televize z druhé informativní schůzky pro rodiče:

https://www.youtube.com/watch?v=KwWzYsZYcZE&feature=youtu.be

 

Pokud se o našem konceptu chcete dozvědět více, přijďte se podívat na další (již třetí) informační schůzku. Představíme Vám Svět vzdělání. Dozvíte se, co všechno od nás můžete očekávat, a zodpovíme veškeré Vaše dotazy. Druhý termín talentových zkoušek se uskuteční ve dnech 14. - 15.4. (bude upřesněno). .
 

Třetí informační schůzka se bude konat ve středu 8. dubna 2020 v 15.30 v budově školy – ZŠ 17. listopadu v Kopřivnici.

 

Mgr. Zdeňka Havlíková, ředitelka školy


Přibude nová třída? ...aneb napsali o nás

19.09.2019, vložil: Administrátor webu

Zobrazte si plakát Kouzlo Hejného matematikyVe včerejším NOVOJIČÍNSKÉM deníku byl zveřejněn článek s názvem "Přibude nová třída?"

 

Naše škola díky spolupráce s Mensou ČR v rámci projektu Škola4 dostala nabídku na další spolupráci, a to se zájmovým spolkem Svět vzdělání. Jsme moc rádi, že s novým školním rokem byly také zahájeny přípravné aktivity na podporu nadaných dětí - budoucích prvňáčků. Svět vzdělání plánuje otevřít od září 2020 na naší škole třídu s rozšířenou výukou. Bližší informace v následujícím text a příloze.

 

"Spolek Svět vzdělání pořádá pro své pedagogy různé konference a workshopy, rovněž se snaží seznámit rodiče se způsobem výuky. V Kopřivnici proto chystá na čtvrtek 26. září seminář Hejného metoda výuky matematiky pro veřejnost, kde odkryje základy tohoto principu. Ucelené informace o projektu třídy s rozšířenou výukou se zájemci mohou dozvědět na informační schůzce, která se bude konat 21. listopadu v 17 hodin v ZŠ 17. listopadu." ......

 

https://novojicinsky.denik.cz/…/v-nove-tride-se-ma-vyucovat…

 


Informace ze školní jídelny - zvýšení cen stravného od 1. 9. 2019

04.07.2019, vložil: Administrátor webu

Vážení rodiče,

s předstihem vás informujeme o plánovaném zvýšení stravného ve ŠJ o 2 Kč na 1 oběd, a to od 1. 9. 2019 (podrobnější informace a zdůvodnění v příloze). Nezapomeňte si, prosím, zkontrolovat, zda máte u svého peněžního účtu nastaven dostatečně vysoký limit pro povolení inkasa.
Děkujeme za pochopení a spolupráci.


Slavnostní zakončení školního roku

04.07.2019, vložil: Administrátor webu

Poslední den školního roku přišel pro žáky naší ZŠ letos netradičně již o 3 dny dříve. Z důvodu rozsáhlé rekonstrukce všech sociálních zařízení v budově ZŠ se vysvědčení rozdávala ve třídách už v úterý 25. 6. Při slavnostním zakončení školního roku v atriu školy jsme poprvé zažili vyhodnocení nové ankety s názvem  "Žák roku", dále pak vystoupení školní skupiny pod vedením p.uč.Galii a hlavně - loučení s našimi deváťáky.

Přejeme jim do dalšího studia hodně úspěchů, štěstí a nových skvělých kamarádů! 

Reportáž o tomto okamžiku natočila i místní kabelová televize - můžete zhlédnout zde.


Rekonstrukce soc. zařízení ve škole už je v plném proudu

04.07.2019, vložil: Administrátor webu

Rozsáhlá rekonstrukce všech sociálních zařízení ve škole si vyžádá celé prázdniny, a tak přišly vhod i 3 dny ředitelského volna navíc. Úvodní bourání začalo hned v úterý 25. 6.  - bezprostředně po odchodu žáků ze školy. Zatím vše probíhá podle plánu a my držíme škole a všem pracovníkům pěsti, aby vše zdárně do konce prázdnin stihli.


Informace o změně úředních hodin sekretariátu v době hlavních prázdnin

04.07.2019, vložil: Administrátor webu

Vzhledem k rozsáhlé rekonstrukci ve vnitřních prostorách školy se také omezují úřední hodiny sekretariátu v době hlavních prázdnin (viz příloha). 

Děkujeme za pochopení.


Hurááá na prááázdniny

04.07.2019, vložil: Administrátor webu

Učitelé, žáci a vůbec všichni zaměstnanci ze ZŠ 17. listopadu  přejí všem rodičům, jejich dětem a přátelům školy krásné a sluníčkové léto.

Nový školní rok společně zahájíme slavnostním nástupem v pondělí 2. září v 8:00 v átriu školy. Těšíme se na vás !!!


Hurá do školy - lekce II

13.05.2019, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Druhá lekce programu pro naše předškoláčky se nesla v duchu svátku všech maminek, který letos připadl na neděli 12. května. Děti se naučily psát tiskací M, vyhledávaly obrázky věcí, které na M začínají, zopakovaly si, jak zvířecí maminky volají na svá mláďátka, a vybarvily pro maminku květinu. Na závěr je čekal úkol nejtěžší – vyzdobit pomocí různých vzorů šaty pro maminku. Jelikož je to úkol náročný a zodpovědný, vyzkoušely si jej děti spolu s básničkou nejprve nanečisto „ve vzduchu“ a až poté aplikovaly vzor na papír. Určitě nemusím připomínat, že si děti v rámci těchto hravých úkolů procvičily spoustu důležitých dovedností: grafomotoriku, prostorovou orientaci, počty, rytmizaci a mnoho dalších.

 

Za 14 dní se těšíme na viděnou nejen s dětmi, ale i s rodiči, pro které je připravena beseda se školní psycholožkou.

Za tým Hurá do školy

Mgr. Radka Miková

 


VÝSLEDKY ZÁPISU DO 1. ROČNÍKU

15.04.2019, vložil: Administrátor webu

Vážení rodiče, 

děkujeme za váš zájem o naši školu. K zápisu přišlo 47 dětí, z toho 12 rodičů požádalo pro své děti o odklad školní docházky (viz příloha: Zápis do 1. tříd - výsledky). 

V příštím školním roce otevřeme dvě první třídy. Dodatečný zápis do 1. třídy (pro další zájemce) lze domluvit individuálně s vedením školy.

První setkání budoucích prvňáčků v rámci programu předškolní přípravy "Hurá do školy" se uskuteční v naší škole v úterý 23. 4. v době od 15:15 do 16:00 hodin. 

Těšíme se na setkání s Vámi.

Mgr. Zdeňka Havlíková

ředitelka školy


Pozvánka k zápisu do 1. tříd

11.04.2019, vložil: Administrátor webu

Vážení rodiče, milé děti,

zveme vás k zápisu do 1. tříd,

a to ve čtvrtek 11. dubna 2019 od 13 do 18 hodin.

 

Ve druhém podlaží se vám budou v pěti třídách věnovat zkušené paní učitelky prvního stupně naší školy. Proběhne zde nezbytné vyplňování dokumentů (tento proces můžete urychlit jejich předvyplněním a vytištěním, ke stažení na webových stránkách školy www.zskop17.cz , sekce Pro budoucí prvňáčky).

 

Adresy pro případné otázky: zdenka.havlikova@zskop17.cz , zastupce@zskop17.cz .

Nezapomeňte s sebou přinést:

 • občanský průkaz
 • rodný list dítěte

 

Těšíme se na vás!


Informace o ředitelském volnu 2.5. a 3. 5. 2019

05.04.2019, vložil: Administrátor webu

Vážení rodiče,

 

dávám na vědomí, že ve čtvrtek 2. 5. a v pátek 3. 5. 2019 vyhlašuji na pracovišti ZŠ a MŠ 17. listopadu v Kopřivnici volno ředitelky školy (Školský zákon č. 561/2004, § 24, odst. 2), a to pro žáky základní školy z provozních důvodů (plánované vzdělávací aktivity a exkurze pedagogických pracovníků do ostatních pilotních škol zapojených do projektu Mensy ČR).

Žáci 1. – 9. ročníku ZŠ nebudou mít vyučování, ze stravování budou všichni automaticky odhlášeni (všichni strávníci ZŠ).

Pro rodiče, kteří mají zájem o organizovanou činnost pro své děti (žáky 1. – 4. ročníku ZŠ), nabízíme možnost polodenního či celodenního pobytu (bez vyučování) ve školní družině. Tato školní družina bude v provozu pouze při dostatečném počtu přihlášených žáků, doba provozu od 6:30 do 16 hodin.  Stravování ve školní jídelně nemůže být v době, kdy neprobíhá výuka, zajištěno, žáci si přinesou jídlo z domova.

Prosíme rodiče  žáků 1. – 4. ročníku o vyplnění návratky a následně její včasné zaslání zpět k rukám TU (žáci dostali ve škole, ke stažení také v sekci Bakaláři).

Ředitelské volno, květen 2019 - oznámení (.pdf)


Děkujeme za pochopení.

                                                                                                                             

Mgr. Zdeňka Havlíková,                                                                                       

ředitelka ZŠ


Den otevřených dveří

12.03.2019, vložil: Administrátor webu


Klasifikační pohovory za první čtvrtletí školního roku 2018/2019

13.11.2018, vložil: Administrátor webu

Vážení rodiče,

srdečně Vás zveme na individuální  klasifikační pohovory za první čtvrtletí školního roku 2018/2019, které se uskuteční v jednotlivých třídách v úterý 20. 11. 2018, v době od 15:30 do 17:30 (1. stupeň ZŠ), od 16:00 do 18:00 (druhý stupeň ZŠ).

Těšíme se na Vás.
učitelé ZŠ


Pozvánka na úvodní třídní schůzky

24.09.2018, vložil: Mgr. Zdeňka Havlíková

Vážení rodiče,

srdečně Vás zveme na úvodní třídní schůzky, které se uskuteční v úterý 2. 10. 2018 od 16:00.

 • 16:00 - úvodní třídní schůzky 1. - 9. ročníku ve třídách, informace TU o výuce, organizační záležitosti,
 • pro rodiče žáků 9. ročníku - od 16:30 ve školní jídelně je připraven blok ohledně problematiky volby povolání a výběru středních škol (informace od výchovné poradkyně, školní psycholožky a zástupců pozvaných středních škol).

Těšíme se na Vás.

Za všechny zaměstnance školy Vám přejeme úspěšný školní rok 2018/19!!!

vedení školy


Národní finále východ - Čeps Cup

24.03.2018, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Dne 22.3. jsme se zúčastnili finálového turnaje pro Moravu a východní Čechy ve florbale. Zápasy se odehrály v Olomouci, kde přijelo 8 nejlepších týmů. Pouze však 3 si mohly zajistit postup do celorepublikového finále v Ostravě.

Celá zpráva

Mikuláš 2017

07.12.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Včera k nám po roce zavítal Mikuláš s anděly a čertovskou sebrankou! Zlobivci se mohli dobrovolně přiznat ke svým hříchům a pokusit si je odčinit zpěvem nebo recitací. Největší hříšníci dostali cejch a své prohřešky si odskákali v pytli!


Přijďte se k nám podívat VII

30.11.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

12. prosince 2017 se v době od 14,30 hod. do 17,00 hod. uskuteční v prostorách ZŠ a MŠ Kopřivnice na ul. 17. listopadu další ročník ukázkové vzdělávací a předváděcí akce pro rodiče, absolventy školy a celou kopřivnickou veřejnost s názvem  „Přijďte se k nám podívat“. (plakát k akci)

Celá zpráva

Cesta do pravěku

31.10.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Již druhým rokem se žáci 6. ročníku zúčastnili dějepisné vycházky Cesta do pravěku. O tomto výletu dále píše Vítek Stehlík a David Číž, oba z 6.A.

 

„Šlo se do Štramberka k jeskyni Šipka. Počasí se nám hodně vydařilo. Velmi se nám líbila Štramberská Trúba, která vylézala z mlhy a také výhled z Kotouče. Po cestě zpátky jsme se zastavili v Šustalově vile, kde byl pro nás připraven program, a sice film o Zdeňku Burianovi, výstava jeho děl a pracovní listy. Hodně děkujeme panu učiteli Galiovi a paní učitelce Palacké.“

 

My děkujeme všem účastníkum exkurze za vzorné chování a příjemnou společnost, a v neposlední řadě také Mgr. Pavlu Dvořákovi za komentář k filmu a výstavě.


Adaptační kurz 5.B.

16.10.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Místo: Valašská Bystřice – Hlaváčky – chata Valaška

Datum: 5. – 6. 10. 2017

Účastníci: 21 žáků V. B; TU – Mgr. V. Iklová; psycholožka – Mgr. R. Miková

Adaptační kurz slouží ke stmelení kolektivu, poznání sebe sama, svých spolužáků, nové třídní učitelky a je cestou k cílenému odstranění nežádoucích projevů chování v daném kolektivu.

Celá zpráva

Včelařská soutěž

22.09.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Dne 8.9.2017 se šest žáků z 6.B zúčastnilo včelařské soutěže, kde mohli uplatnit své znalosti o včelařství, ale zároveň se spoustu nových informací dozvěděli.

Věděli jste, že Albert Einstein jednou řekl, že až vymřou včely, lidstvo je přežije o čtyři roky? Soutěžící mohli také ochutnat různé druhy medu. Med je nejen chutný, ale hlavně zdravý.

Naše škola se umístila na krásném třetím místě. Soutěžícím děkujeme za vzornou reprezenatci naší školy.

 

 

                                                                                                                                                                   Mgr. Milada Vývodová


Den Země 2017

21.09.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Den Země 2017 v Parku E. Beneše je již dávno za námi, přesto si jej připomínáme několika fotkami našich žáků letošního 8. ročníku, kteří na tomto Dni Země vystupovali s krásně nacvičenou scénkou o vývinu motýlů. Za odměnu jeli dne 14. 9. 2017 na výlet na Lysou horu. Jak sami říkají, bezvadně si to užili, zasmáli a bolavé nohy už prý také přebolely.


Ředitelské volno 29.9.2017

08.09.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Ředitel Základní školy a Mateřské školy Kopřivnice na ul. 17. listopadu 1225 vyhlašuje dle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb. školský zákon na pátek 29. září 2017 pro žáky základní školy ředitelské volno.

 

Školní jídelna v tento den v provozu nebude.

 

Školní družina bude v provozu od 6,00 hod. do 15,00 hod. Prosíme rodiče, aby vychovatelkám ŠD do 15.9. 2017 sdělili, zda tuto službu využijí.

 

                                                                                                                                                         Mgr. Jiří Stoško, ředitel školy


Vystoupení kroužku Sport coctail

29.06.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

 

Ve čtvrtek 22. června  2017 se pro školní družinu a později i pro rodiče konalo vystoupení tanečního kroužku Sport coctail pod vedením paní učitelky Stanislavy Dratvové. 

Celá zpráva

Soutěže CŽS

29.06.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

V průběhu celého roku byl kontrolován pořádek v jednotlivých třídách. Třída mohla získat při jedné kontrole až 5 bodů. Členové CŽS bodovali pořádek na podlaze, čistě smazanou tabuli, zvednuté židle, úklid pod lavicemi a roztříděný odpad. V tomto školním roce se nejlépe umístila třída 8. A. Odměnou byl dort, který upekly naše skvělé paní kuchařky. Na druhém místě se společně umístily třídy 6. B, 7. A, 9. B. a třetí místo obsadily třídy 6. A a 7. B.

V rámci CŽS byly vyhlašovány barevné dny. Tato soutěž proběhla již druhým rokem a těší se velkému zájmu žáků i učitelů. V letošním roce soutěžili žáci 1. i 2. stupně v jedné kategorii. Nejvíce bodů i tady získala třída 8. A.


Ocenění ZŠ a MŠ Kopřivnice na ul. 17. Listopadu v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR

08.06.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Již podruhé se žáci Základní školy a Mateřské školy na ul. 17. listopadu zúčastnili soutěže „Srdce s láskou darované“, kterou vyhlásily nakladatelství Antecom, firma OPTYS, vydavatel časopisu AGE a pražské divadlo Ypsilonka, vše pod záštitou předsedy Poslanecké sněmovny ČR Jana Hamáčka. Cílem celé akce byla podpora tradičních lidských hodnot, jako jsou láska, přátelství, rodina, vzájemná úcta, ale i podpora týmové práce a rozvoj tvůrčích dovedností dětí. O masovosti soutěže svědčí skutečnost, že se do ní dosud zapojilo až 18 tisíc dětí z celé České republiky.

Celá zpráva

Fyzikální pokusy

08.06.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Fyzikální pokusy

V pátek 2. června se žáci čtvrtých tříd zúčastnili Prezentace fyzikálních pokusů, kterou pro ně pod vedením paní učitelky Jany Židkové zorganizovali žáci 8. tříd. Čtvrťáci se měli možnost seznámit s různými fyzikálními jevy tím nejzajímavějším způsobem a to prostřednictvím pokusů s vodou, octem, sodou, vzduchem a mnohými dalšími látkami. Za snahu a profesionální vystupování patří žákům 8. tříd i paní učitelce Janě Židkové velké poděkování a my už se těšíme na další setkání s fyzikou.


Den dětí zahalený v eskymácké abecedě

02.06.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

1. červen 2017 jsme na naší škole oslavili netradiční formou. V 8 hodin se žáci druhého stupně seřadili dle tříd na hřišti. Se zaujetím naslouchali instrukcím pana učitele Světlíka, hlavního organizátora Dne dětí 2017. Ten svým zvučným hlasem zahájil sportovní klání sestávající se z osmi neobvyklých disciplín. Kromě lovu soba či rybolovu na žáky čekaly následující soutěže - zatloukání hřebíků, střelba na branku a také závody psích spřežení. 

Celá zpráva

KRAJSKÉ KOLO POHÁRU ROZHLASU

28.05.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Ve čtvrtek 18. května jsme s napětím sledovali výkony našich atletů na krajském finále Poháru rozhlasu v Opavě. Padlo několik osobních rekordů ( A. Drastík, M. Benýšek, V. Frýdl, O. Kundel ) a družstvo se zlepšilo o hodně bodů oproti okresnímu finále v Novém Jičíně ! Před finálovými štafetami jsme působili na fantastickém 4. místě a věděli, že pořád nějaká naděje na medaile je! Ovšem štafeta se nám hrubě nepovedla a propadli jsme se na celkové 6 místo. Všichni členové družstva zaslouží pochválit za přístup k disciplínám. Jmenovitě je třeba vyzvednout umístění Martina Benýška, který obsadil 2. místo v Moravskoslezském kraji za hod kriketovým míčkem a Ondry Kundela za nový osobní rekord v míčku, který ho vynesl na 4. místo. Dále také oceňujeme nový rekord školy 479 cm v mladších žácích Adama Drastíka za skok daleký a 4. místo v kraji.

 

 

 

Celá zpráva

Hurá do školy III

27.05.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Třetí setkání předškoláčků se školou proběhlo ve čtvrtek 18.5., tentokrát však trochu netradičně. Zatímco děti zůstaly ve třídě s paní učitelkou a věnovaly se procvičování dovedností důležitých pro zvládnutí první třídy, rodiče se zúčastnili besedy se školní speciální pedagožkou Mgr. Kateřinou Bumbalíkovou. Seznámili se s činností speciálního pedagoga na škole, s novým postupem při poskytování podpůrných opatření dětem se speciálními vzdělávacími potřebami a s tím, jak se věnovat nácviku i v domácím prostředí (pracovní sešity, didaktické hry apod.)

Celá zpráva

Pythagoriáda

19.05.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

V matematice se nám daří

 

Gratulujeme k dalším skvělým výkonům našich žáků, tentokrát v okresním kole Pythagoriády, které se uskutečnilo dne 15. 5. 2017 v Novém Jičíně.

Štěpán Peroutík získal v kategorii 6. tříd 1. místo a Matyáš Peroutík v kategorii 7. tříd 3. místo. Dané příklady řešilo celkem v kategorii Z6 39 účastníků a v kategorii Z7 10 účastníků. Dalšími úspěšnou řešitelkou byla Ánh Le Minh z 5.A třídy. Všichni zúčastněni žáci, i ti, kteří se neumístili na stupních vítězů, odvedli výbornou práci. Děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a gratulujeme.

 

                                                                                                                                                     Mgr. Jana Žídková

 


Zápis do mateřské školy pro školní rok 2017/2018 - výsledky

19.05.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

4. května 2017 se uskutečnil zápis dětí do mateřské školy Polárka, která je součástí ZŠ a MŠ Kopřivnice na ul. 17. listopadu. Děkujeme všem zákonným zástupcům, kteří si vybrali právě naši mateřskou školu. Bohužel podobně jako v předchozích letech jsme z kapacitních důvodů nemohli všem vyhovět. V části "Výsledky zápisu" jsou uvedeni jen úspěšní uchazeči, neúspěšní žadatelé budou v následujících dnech vyrozuměni individuálně.

 

Výsledky zápisu


Hurá do školy II

12.05.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Druhá lekce programu pro předškoláky Hurá do školy proběhla ve čtvrtek 4.5. Sešli jsme se ještě v hojnějším počtu než poprvé. Tentokrát se téma lekce neslo v duchu svátku všech maminek, který oslavíme již v neděli. Po nezbytném procvičení a přípravě ručiček pro psaní se děti naučily básničku o mamince, v pracovním listu zaznačily všechny věci začínající písmenem M, vyzdobily mamince šaty a domů si pro maminku odnesly vystřižený a nalepený tulipán. Rodiče všemu bedlivě přihlíželi a mnohdy se i do aktivit zapojili, aby dětem pomohli. Ale aby ta škola nanečisto byla co nejvíce opravdová, příště už budou děti pracovat s paní učitelkou samostatně, zatímco pro rodiče jsme připravili besedu o přípravě na vstup do školy.

Těšíme se na vás ve čtvrtek 18.5.

 

Za tým Hurá do školy

                                                                       Mgr. Radka Miková, školní psycholožka


Výtvarná soutěž

12.05.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Blahopřejeme Hynku Hladilovi z 5.B, jehož výtvarná práce se umístila na 1. místě v soutěži Za tajemstvím čisté vody, kterou pořádalo Ministerstvo zemědělství ČR u příležitosti Světového dne vody 2017.

Této soutěže se zúčastnilo více než 1000 žáků z celé České republiky.

Hynek vyhrává tablet v hodnotě 6000 Kč a zároveň naše škola dostane poukaz na školní pomůcky v hodnotě 5000 Kč.

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 

 

                                                                                                                                             Mgr. Milada Vývodová


Dopravní soutěž

09.05.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

"Dva roky jezdím bez nehod, s větrem se honím o závod..."

 

Ani letošní jaro nemohla naše škola chybět na dopravní soutěži mladých cyklistů. Pavla Sopuchová (7.A), Lada Boháčová (8.A), Adam Černý (8.A) a David Svoboda (8.A) tvrdě trénovali na jízdách zručnosti, nechali se školit v dopravních situacích i v poskytování první pomoci. Nakonec však pro nepřízeň počasí museli organizátoři zrušit praktickou část jízd a sestavit výsledky pouze podle zdravovědy a testu dopravních předpisů. V tom zazářila Lada Boháčová s pouhou jedinou chybou. Náš tým prokázal výborné znalosti v poskytování první pomoci a celkově skončil druhý. 

 

                                                                                                                                                        Bc. Martin Galia


Srdce s láskou darované

28.04.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Mimořádný úspěch. Ocenění v Poslanecké sněmovně ČR.

 

Srdce pro Martina - ocenění


Hurá do školy

28.04.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Ve čtvrtek 18. 4. 2017 jsme poprvé uvítali předškoláčky v našich školních lavicích. Na první lekci programu „Hurá do školy“ dorazilo s velkým očekáváním 16 budoucích prvňáčků i s rodiči. Po společném uvítání a zahájení programu speciální pedagožkou Mgr. Kateřinou Bumbalíkovou se děti rozdělily do dvou tříd, kde pod vedením paní učitelky Mgr. Dany Burešové a PaedDr. Stanislavy Mlejnecké plnily první školní úkoly.

Zazpívali jsme si písničku, procvičili jsme ruce a prstíky, ukázali jsme si, jak správně držet tužku a pustili se do práce. Počty, barvy, prostorové pojmy, pohádka O veliké řepě a s ní spojené úkoly a první pracovní listy jsou na světě. Místo jedniček odměnily paní učitelky děti razítkem. Na závěr si děti s pomocí rodičů podepsaly svou složku a nakreslily na ni svou podobiznu. A nesmělo chybět zadání prvního domácího úkolu – jsme už přece ve škole! Po vydatné lekci jsme se všichni rozešli spokojeně domů. Děti plné dojmů z prvního dne ve škole „nanečisto“ a my pedagogové s dobrým pocitem ze setkání s šikovnými budoucími žáčky.

Milé děti, milí rodiče, těšíme se na vás příště.

 

 

Za tým Hurá do školy

 

Mgr. Radka Miková, školní psycholožka


Mladý programátor 2017

28.04.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Rok se sešel s rokem a Matyáš Peroutík ze třídy 7. A se opět zúčastnil soutěže Mladý programátor 2017. Tato soutěž probíhá ve třech kolech: školním, regionálním a celostátním. Regionální kolo se letos konalo v Litovli (pro kraj Moravskoslezský, Olomoucký, Zlínský a Jihomoravský). Každý žák řešil 3 soutěžní úlohy během 3 hodin. K vyřešení úloh mohli žáci používat pouze program Baltík a psací potřeby. Matyáš se projevil jako ostřílený „borec“ a regionální kolo ve své kategorii opět vyhrál. Postupuje tedy do celostátního kola, které se bude letos konat 12. – 14. května v Českých Budějovicích. Blahopřejeme a držíme palce.


Týden pro rodinu

28.04.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Týden pro rodinu - plakát


Den Země 2017

24.04.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Dne 20. 4. 2017 proběhl na naší škole program věnovaný oslavám Dne Země. Vzhledem k chladnému počasí proběhla jen jeho „vnitřní“ část, tzn. aktivity prováděné v třídách a odborných učebnách.

Žáci 1. - 5. ročníku vyplňovali pracovní listy a trénovali třídění odpadu.

Žáci 6. - 9. ročníku se věnovali památným stromům v Kopřivnici. Nejzajímavější část jejich práce - zkoumání vybraného památného stromu v terénu - však kvůli nepříznivému počasí neproběhla.

Doplňkem aktivit pro žáky ke Dni země bude návštěva městského Dne Země, který byl z důvodu nepřízně počasí přesunut z 20. 4. na 16. 5. 2017.


Zápis do MŠ

20.04.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

                                                                                                    ŘEDITEL

 

ZÁKLADNÍ ŠKOLY A MATEŘSKÉ ŠKOLY KOPŘIVNICE, 17. LISTOPADU 1225, OKR. NOVÝ JIČÍN, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE

 

                                                                                                    STANOVÍ

 

 

                                                                   místo, termín a dobu pro podání žádostí o přijetí dětí

                                                                                  k předškolnímu vzdělávání

                                                                                    pro školní rok 2017/2018

 

 

Místo pro podání žádosti:

 

Základní škola a Mateřská škola Kopřivnice, 17. listopadu 1225, okres Nový Jičín, příspěvková organizace

 

Termín a doba podání žádostí:

 

čtvrtek 4. května 2017 od 9,00 do 15,00 hodin

 

Školský obvod mateřské školy:

ulice 17. listopadu, Družební, Na Pinkavce a Osvoboditelů.

Upozorňujeme, že zákonný zástupce dítěte je povinen přihlásit dítě k zápisu k předškolnímu vzdělávání v kalendářním roce, ve kterém začíná povinnost předškolního vzdělávání dítěte (děti, které k 31.8.2017 dosáhnou věku 5 let). Dítě, pro které je předškolní vzdělávání povinné, se vzdělává v mateřské škole zřízené obcí se sídlem ve školském obvodu, v němž má dítě místo trvalého pobytu (dále jen „spádová MŠ“), a to pokud zákonný zástupce nezvolí pro dítě jinou mateřskou školu (nebo jiný způsob povinného předškolního vzdělávání). Je-li dítě přijato do jiné než spádové mateřské školy, oznámí ředitel této školy tuto skutečnost bez zbytečného odkladu řediteli „spádové MŠ“.

 

S činnostmi mateřské školy se můžete seznámit na webových stránkách školy: www.zskop17.cz

 

V průběhu zápisu si můžete naši mateřskou školu prohlédnout, seznámit se s prostředím i s učitelkami, které o děti pečují.

 

 

 

S sebou si přinesete občanský průkaz, rodný list dítěte,

a potvrzení od lékaře.

 

Kritéria:


Jarní koncert - vyhlášení KoprStar 2017

18.04.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

"Jaro dělá pokusy, vystrkuje krokusy..."

 

Jak jinak oslavit příchod barevného a veselého ročního období než zpěvem. V úterý 11. dubna se k této příležitosti konal jako každý rok koncert, na kterém se předvedly sbory všech kopřivnických škol. A to hned v několika kolech. Pro zájem z MŠ i ZŠ pro běhly dva koncerty dopoledne a jeden v podvečer pro veřejnost. Naše škola pochopitelně nemohla chybět a děti v oranžových tričkách pod vedením paní učitelky Eichnerové a pana učitele Galii rozhýbaly a roztleskaly přítomné publikum v rytmu charlestonu. Závěr koncertu patřil monstrsboru Kopřivka, ve kterém se spojily všechny sbory a přenesly na publikum svou jarní "happy" náladu.

 

Celá zpráva

Vítězství v matematické olympiádě

12.04.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Gratulujeme Matyáši Peroutíkovi k 1. místu v okresním kole matematické olympiády v kategorii 7. tříd.

 

Rovněž děkujeme Simonu Chechelskému a Šimonu Heryánovi za reprezentaci naší školy ve svých kategoriích.


Třídní schůzky v úterý 18.4. 2017

11.04.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Vážení rodiče,

srdečně Vás zveme na třídní schůzky, které se konají formou individuálních konzultací v úterý 18. dubna v budově školy:

* pro 1. stupeň od 14.30 h do 16.30 h

* pro 2. stupeň od 15 h do 17 h

Těšíme se na Vás.

                                                                                                        Mgr. Jiří Stoško


Proběhl zápis do prvních tříd

11.04.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Jednou z prvních zkušeností je pro každého budoucího žáčka zápis do 1. třídy, který v naší škole proběhl ve čtvrtek 6.4.2017 v prostorách pavilonu prvního stupně. Paní učitelky zde vytvořily příjemné prostředí, aby se děti i jejich rodiče cítili dobře. Všechny děti, které se zápisu zúčastnily, se snažily ukázat, co všechno už umí, co již dovedou. Celkem bylo zapsáno 54 dětí, z čehož předpokládáme 14 odkladů povinné školní docházky. Do dvou prvních tříd by tak mělo v září 2017 nastoupit 40 dětí.

Všem budoucím prvňáčkům přejeme, aby se jim ve škole dařilo a líbilo a aby jim i jejich rodičům přinášela škola více radostí než starostí.

 

"Rozhodnutí ředitele školy o přijetí k základnímu vzdělávání"


Souboj čtenářů

11.04.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

„ A je dobojováno!“

 

V pondělí 10. dubna 2017 v 10 hodin vybraní žáci třídy VI.A s velkým očekáváním a patrnou nervozitou usedli k počítačům. Konala se totiž soutěž Souboj čtenářů 2017. Naši „šesťáci“ si zkusili v souboji online porovnat své čtenářské schopnosti s 90 školními kolektivy ze základních škol a víceletých gymnázií z celé České republiky. Atmosféra v čtenářské skupině byla úžasná. Štěpán jako zapisovatel na všechny působil důstojným klidem a s přehledem doplňoval odpovědi na záludné otázky týkající se četby daných titulů. Ostatní členové týmu se snažili zpracovávat fakta ze svých čtenářských deníků a přinášeli je zapisovateli. Důležitou roli hrál i čas. Dvacet pět otázek bylo tvrdým oříškem. Snad se alespoň některé z nich podařilo rozlousknout správně.

Všem soutěžícím děkuji za tři měsíce strávené ve společnosti knih.

                                                                                                                                                    Mgr. Kamila Küfferová


Kritéria pro přijetí žáků do 1. ročníku základního vzdělávání pro školní rok 2017/2018

04.04.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

ZŠ a MŠ Kopřivnice, 17. listopadu 1225, okres Nový Jičín, příspěvková organizace

 

v souladu s vyhláškou č. 48/2005 Sb., o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „vyhláška o základním vzdělávání“) podle § 3a odst. 7 stanovuje:

Celá zpráva

KOPRSTAR 2017

30.03.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

KoprStar 2017

"Tak už jdeme do finále..."

 

Nejlepší z kopřivnických dětských zpěváků změřili své umění ve finálovém kole populární soutěže KoprStar 2017, které se konalo 28. 3. 2017. Odborná porota tentokrát nezvolila vítěze, čeká se totiž na vaše hlasy, které rozhodnou o tom, kdo z finálové desítky zpívá nejlépe! Že jste neviděli finále? Nevěšte hlavu. Od pátku 31. 3. můžete zhlédnout všechna vystoupení ve vysílání KTK nebo na youtube kanálu Koprstar 2017. I naše škola má totiž horká želízka v ohni. Jsou jimi s pořadovým číslem 1 Beata Šustalová (5.B), 5 Andrea Mičánková (6.B), 6 Robin Gaube (6.B). Naše finalisty také výborně doprovázel na cajon Matyáš Gaži (5.B). Podrobnosti k hlasování a vysílání viz níže. Držíme palce!!


Hurá do školy

29.03.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Informační letáček k akci HURÁ DO ŠKOLY, pro rodiče předškoláků.


Zápis do 1. třídy pro školní rok 2017/2018

24.03.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Zápis do 1. třídy pro školní rok 2017/2018 proběhne na naší škole dne 6. 4. 2017 od 13:00 do 18:00 hodin.

Zapsány budou děti narozené od 1. 9. 2010 do 31. 8. 2011 a znovu děti s povoleným odkladem školní docházky z roku 2016.

 

 

 

 

Informativní schůzka pro rodiče předškoláků

Schůzka se bude konat v MŠ Polárka dne 21. 3. 2017 v 15:30 za přítomnosti školního psychologa a školního speciálního pedagoga. Tématem bude školní zralost dítěte.

 

Předškolácké skupinky

Naše škola nabízí budoucím prvňáčkům předškolácké skupinky, v nichž se budou děti seznamovat s budoucím školním prostředím.

Termíny: 20. 4. 2017, 4. 5. 2017, 18. 5. 2017, 8. 6. 2017.

 

Informace k zápisu dětí do 1. tříd školního roku 2017/2018

 

Rodiče/zákonný zástupce přinesou k zápisu rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce.

V případě cizinců - pas, povolení k pobytu (nevyžaduje se u členů EU) a průkazku zdravotního pojištění.

 

Vlastní zápis dítěte za přítomnosti dítěte i jeho zákonného zástupce bude probíhat formou pohovoru s paní učitelkou a nepřesahuje 20 minut. V jeho průběhu je sledována věková vyzrálost a schopnost dítěte soustředit se při různých aktivitách (správnost vyjadřování, komunikace s lidmi, znalost barev a geometrických tvarů apod.).

 

Rodiče u zápisu mohou písemně požádat o odklad školní docházky. V tomto případě však musí k vyplněné žádosti doložit již u zápisu vyjádření pediatra (nebo jiného odborného lékaře) a příslušného školského poradenského zařízení. Zákon č. 561/ 2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání /školský zákon/, § 37, odst. 1.

 

Rodiče mohou požádat o výjimku. Ke vzdělávání může být přijato dítě mladší, a to jestliže je nadprůměrně vyspělé po tělesné a rozumové stránce a 6 let dovrší během prvního školního roku docházky, tedy od září 2017 do června 2018. Pokud je dítě narozeno v termínu od září do prosince 2017, rodiče jsou povinni předčasný vstup potvrdit doporučením z PPP. Pokud je dítě narozené v termínu od ledna do června 2018, rodiče jsou povinni předčasný vstup potvrdit doporučením z PPP a vyjádřením odborného lékaře.

Formulář žádosti o přijetí dítěte do 1. ročníku i žádosti o odklad povinné školní docházky najdete na webových stránkách školy v sekci Dokumenty/Formuláře ke stažení.

 

VŠECHNA ZMÍNĚNÁ POTVRZENÍ A ŽÁDOSTI JE NEZBYTNÉ ODEVZDAT ZÁKLADNÍ ŠKOLE (V DOBĚ ZÁPISU) NEJPOZDĚJI DO 6. DUBNA 2017.

 

Ukáže-li se v průběhu 1. pololetí 1. ročníku, že dítě nezvládlo nároky školní docházky, může ředitel se souhlasem zákonného zástupce dodatečně odložit začátek plnění školní docházky.

 

Seznam přijatých žáků k základní školní docházce do 1. ročníků bude vyvěšen na budově školy a webových stránkách školy podle registračních čísel.

Všechny změny, které nastanou ode dne zápisu, jsou rodiče povinni škole neprodleně nahlásit.

 

O zařazení žáků do jednotlivých tříd rozhoduje škola na základě poznatků získaných při zápisu. Rozdělení do tříd zveřejníme v posledním týdnu v srpnu.

Přejeme Vám i Vašim dětem, abyste byli s pobytem v naší škole spokojeni a těšíme se na spolupráci s Vámi.

 

Informace MěÚ

 


Návštěva knihovny

20.03.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Sedmé třídy navštívily v měsíci březnu knihovnu, kde je čekala zajímavá beseda na téma divadlo. Žáci se dozvěděli důležité informace o tom, jak a kde divadlo vzniklo, jakou mělo formu a funkci v prvopočátcích. Nejvíce žáky zaujal dramatik Shakespeare a jeho díla, jako je Hamlet, Othello, Romeo a Julie.

Zájemci si rovněž vyzkoušeli divadelní kostýmy a měli možnost se v nich také vyfotit.

Ve škole poté ve skupinkách vytvořili projekt o divadle.

Paní knihovnici moc děkujeme za zajímavou a poučnou besedu.

 

                                                                                                                                      Mgr. Vývodová a Mgr. Küfferová


Měření fyzikálních veličin

17.03.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Ve čtvrtek 9. března byli žáci IV.A a IV.B pozváni žáky osmého ročníku na akci „Měření fyzikálních veličin“. Starší spolužáci ochotně vysvětlovali mladším spolužákům různé způsoby měření délky, hmotnosti, objemu a dalších. Velmi zábavnou a poutavou formou se mladší žáci seznámili s předmětem, který jim doposud nebyl příliš známý. Již nyní se na fyziku všichni těší. Velký dík patří všem, kteří jako profesionálové měření předváděli, a také paní učitelce Janě Židkové, která celou akci zorganizovala.


KOPRSTAR

17.03.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

"Rok se s rokem sešel, KoprStar jde dál..." (KoprStar song)

Celá zpráva

Recitační soutěž

17.03.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

"Jen poezie má výsadu, že cokoliv vidí, vidí to poprvé a cokoliv vyslovuje, říká to prvně - co svět světem stojí." (Karel Čapek)

 

V úterý 14. 3. se uskutečnilo okrskové kolo recitační soutěže, ve kterém změřili svůj um žáci škol zdejších i z přilehlého okolí (Štramberk, Veřovice).

Celá zpráva

Lyžařský výcvikový kurz

17.03.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz 2017 proběhl v termínu od 6. 3. do 10. 3. 2017 v lyžařském areálu SKI areál Synot Kyčerka ve Velkých Karlovicích.

Kurzu se zúčastnilo 33 dětí a jako pedagogický dozor byli přítomni Daniel Hrubý (SNB), Radek Supik (zdravotník), Jan Hanus (lyže) a vedoucí celého kurzu Mgr. Jiří Lípový .

Celá zpráva

Informace ke konání jednotných přijímacích zkoušek v roce 2017

01.03.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání připravilo pro Vaše žáky, uchazeče o přijetí do oboru středního vzdělání s maturitní zkouškou, užitečné informace ke konání jednotných přijímacích testů ve školním roce 2016/2017. Informační materiál je ke stažení na odkazu uvedeném níže a rovněž na webových stránkách Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání na adrese www.cermat.cz v záložce Jednotná přijímací zkoušky 2017. Na zmíněných webových stránkách jsou uvedeny i další informace, které budou pro Vaše žáky a jejich rodiče zajisté užitečné.

Informace ke konání jednotných testů v rámci jednotné přijímací zkoušky 2017 - ke stažení ve formátu PDF.


Vzdělávací kurzy pro rodiče

28.02.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Vážení rodiče, upozorňujeme Vás, že radnice města Kopřivnice připravila vzdělávací kurzy pro rodiče. Seznam kurzů je na adrese : http://www.koprivnice.cz/urad/aktuality/rodice_kurzy_vse.pdf , kde se můžete přihlásit. 


Den prevence

27.02.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Den prevence

Dne 20. 2. 2017 proběhl na naší škole den věnovaný prevenci. Žáci 5. - 9. ročníku se vzdělávali a besedovali o těchto tématech a navštívili tyto organizace:


Souboj čtenářů 2017

08.02.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Již druhým rokem se naše škola zapojí do soutěže Souboj čtenářů. Co se za tímto projektem skrývá? Společnost Svět knihy vyhlásila soutěž pro žáky 6. tříd základních škol a pro žáky odpovídajícího ročníku víceletých gymnázií, kteří se utkají v souboji, jenž spočívá ve znalosti obsahu daných knih. Děti mají za úkol přečíst 5 vybraných knih. Garantem výběru jednotlivých titulů je Klub školních knihoven. V dubnu si pak prověří své znalosti v kvízové online podobě s dalšími třídními kolektivy v rámci celé České republiky. Předkolo soutěže proběhne online formou 10. dubna 2017 v 10 hodin.

Celá zpráva

V rytmu „drumbenůˮ

27.01.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Ve čtvrtek 26. 1. 2017 navštívil naši školu pan Zdeněk Roller s workshopem, ve kterém se zaměřil na vzájemnou komunikaci v třídním kolektivu. Vše se odehrálo v prostoru nové tělocvičny, jež se během chvilky změnila v koncertní sál. Žáci usedli k jednotlivým hudebním nástrojům v podobě „drumbenů“. Co se za tajemným slovem skrývá? 

Celá zpráva

Volejbalový úspěch mladších žáků

26.01.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Tým mladších žáků s podporou ZŠ a MŠ na ulici 17. listopadu ve složení Ondřej Kundel, Tomáš Gazda, Adam Černý, Jirka Robenek, Radim Kylhof a Lukáš Daniško pod vedením trenérky Moniky Daniškové dosáhli historického úspěchu, když vyhráli skupinu B krajského přeboru a postoupili tak mezi nejlepší týmy v kraji. Postupně porazili tým Ostravy ZŠ Kučery 2:0, Přerov 2:0, Opavu 2:0 a nakonec po tuhém boji i ostravský tým ZŠ Jugoslávská 2:1 a bezkonkurenčně obsadili 1. místo.

 

Celá zpráva

Srdce s láskou darované

19.01.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Probíhá 3. ročník celostátní soutěže Srdce s láskou darované 2016/2017!

Podpořte svými hlasy úžasná srdce vyrobená našimi žáky!

CÍLE SOUTĚŽE

Podpora tradičních lidských hodnot jako jsou láska, přátelství, rodina, vzájemná úcta.

Podpora týmové práce a rozvoj tvůrčích dovedností dětí.

Radost z vlastnoručně vytvořených výrobků i z darování, sdílení radosti v kolektivu.

POROTA

JAN SCHMID předseda poroty, zakladatel a ředitel Studia Ypsilon

JIŘÍ LÁBUS, MARTIN DEJDAR, JAN JIRÁŇ za studio Ypsilon

JANA JENŠÍKOVÁ za společnost ANTECOM, vydavatele časopisu AGE

JAN VÍCHA, IVANA UVÍROVÁ, ANNA MAJEWSKÁ za společnost OPTYS, partnera časopisu AGE

Hlasování....viz níže.

Celá zpráva

Divadelní zážitek

19.01.2017, vložil: Mgr. Jiří Lípový

Ve středu 18. ledna 2017 se žáci 7. - 9. tříd společně se svými učitelkami vydali do Kulturního domu v Kopřivnici, aby zhlédli divadelní představení Tartuffe od Moliéra. Mnozí žáci vzali tuto akci zodpovědně. Dívky „oprášilyˮ ve svých skříních sváteční sukně a chlapci se zase vyjímali v košilích. Velmi jim to slušelo.

Celá zpráva

© 2015 Základní škola 17.listopadu, Kopřivnice