Ještě za krásných teplých dnů jsme se vypravili zkoumat poklady, ale ne jako v loupežnické jeskyni, jejíž útroby skrývají zlato, perly a drahokamy.
Ještě za krásných teplých dnů jsme se vypravili zkoumat poklady, ale ne jako v loupežnické jeskyni, jejíž útroby skrývají zlato, perly a drahokamy. Byly to poklady pro náš každodenní život daleko cennější. Většinou se tolik netřpytí, ale nepostavili bychom si bez nich dům, nezatopili bychom v něm a naše existence by bez nich vůbec měla úplně jiné obrysy.
Edukační program, který si pro nás v muzeu připravili, děti seznámil nejen s místní krajinou a surovinami, které se na Novojičínsku nacházejí, ale také s jejich zpracováním a využitím. Suroviny si děti v programu samy “těžily” a zjisťovaly, k čemu se využívají. A protože se všem podařilo všechny suroviny vytěžit, došly k truhle s pokladem, který jim vydala sama Země.
V průběhu programu si děti z modelíny vyrobily vlastního trilobita, amonita, crinoida, žraločí nebo medvědí zub, či dráp dinosaura - deinonychus. Nakonec si každý mohl vylovit z truhličky poslepu svůj minerální kámen, který si ho sám “našel”, protože jej potřebuje. Od paní lektorky se každý dověděl jméno minerálu a také infprmaci, v čem mu bude kámen nápomocný. Některá děvčata se rozhodla, že si s pomocí tatínka zavěsí kámen na řetízek a budou ho nosit stále u sebe.
Mgr. Světlana Munzarová